Projekt inteligentnego domu

Mariusz Siwko
24.08.2021

To rozwiązanie na miarę czasów. Dzięki jego zastosowaniu możesz znacząco obniżyć zużycie energii elektrycznej, zredukować koszty ogrzewania, a także wygodnie zarządzać domem - od oświetlenia, poprzez klimatyzację, a skończywszy na bezpieczeństwie.

Wyobraź sobie dom, w którym możesz jednym kliknięciem zarządzać oświetleniem, ogrzewaniem, roletami, bramą, multimediami, wentylacją, klimatyzacją oraz alarmem i bezpieczeństwem. To jednak nie wszystko! Nie musisz już tracić czasu na codzienną rutynę: przed wyjściem z domu, po wyjściu, czy w innych okolicznościach - wszystko bez problemu zautomatyzujesz korzystając ze smart home system. Tak, by dostosować wszystko idealnie do swojego trybu życia. Jak wygląda instalacja inteligentnego domu i co warto o tym wiedzieć?

Jak to działa?

Dzięki systemowi Smart Ready, czyli wzbogaceniu tradycyjnej instalacji elektrycznej, właściciel domu może rozszerzać jego funkcje korzystając z systemu Smart Home. Jeśli interesuje Cię inteligentny dom, to taki projekt instalacji elektrycznej Smart Ready będzie doskonałym rozwiązaniem. Dlaczego? Ponieważ nie wiąże się z dodatkowymi kosztami na prace remontowe, umożliwia szybki montaż i konfigurację systemu Smart Home, a co za tym idzie: pozostaje tylko wybór rozwiązań i funkcjonalności systemów Smart Home, których potrzebujesz. System przewodowy zapewni Ci stabilną komunikację bez opóźnień, która sprawdzi się zarówno w domu, jak i większych obiektach, na lata, bez konieczności ingerencji czy konserwacji. 

Smart home - co to jest? 

To system umożliwiający zaprogramowanie działania konkretnych urządzeń i procesów w domu. Możesz programować urządzenia na zasadzie "kiedy" - "wtedy", zarządzać domem z jednego miejsca, a także mieć wszystko pod kontrolą, nawet gdy aktualnie jesteś poza domem - dzięki aplikacji na smartfon i tablet. Zaletą systemu Smart Home jest także reakcja na zagrożenia np. w przypadku wykrycia dymu automatycznie zostają podjęte działania dla bezpieczeństwa: powiadomienie właściciela domu, podniesienie rolet, czy aktywizacja wentylacji. 

Korzystając z jednego interaktywnego panelu ściennego, albo aplikacji na telefon możesz zarządzać:

  • oświetleniem,
  • ogrzewaniem,
  • roletami,
  • bramami,
  • multimediami,
  • alarmem i bezpieczeństwem domu,
  • wentylacją i klimatyzacją.

To sposób na oszczędność czasu, pieniędzy, bezpieczeństwo i wygodę w swoim domu.

Inteligentny dom projekt 

Dzięki instalacji Smart Ready można w dowolnym momencie i kolejności podłączać konkretne technologie: np. sterowanie oświetleniem, ogrzewaniem, czy multimediami. To świetne rozwiązanie, bo nie musisz tej decyzji podejmować od razu. Zamiast tego na spokojnie przeanalizujesz swoje domowe zwyczaje, potrzeby i zdecydujesz się na rozwiązania, które poprawią Twój codzienny komfort. Taki projekt inteligentnego domu to inwestycja, która zdecydowanie się opłaca. 

Odpowiednio skonfigurowany system sprawia, że w domu nie tylko mieszka się wygodnie, ale i taniej. Ogrzewanie wyłącza się samoistnie w określonych warunkach, przy otwarciu okna wyłącza się klimatyzacja, a rolety zamykają się na noc. Projekty inteligentnych domów i system Smart Home to możliwość automatyzacji codziennych procesów w domu - niezależnie od pomieszczenia i jego funkcji. Co więcej, wszystko jest idealnie dostosowane do indywidualnych potrzeb - tak, by dom stał się przyjaznym, bezpiecznym i łatwym w zarządzaniu miejscem dla Ciebie, jak i całej rodziny. 

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.