Proste sposoby na docenienie żony: wypróbowałeś je już?

Antoni Kwapisz
01.10.2020

W codziennym zabieganiu bardzo często zapominamy o tym, że mamy obok siebie osobę, która dosłownie staje na głowie, by utrzymać rodzinę w bezpiecznych dla niej ramach. Najczęściej jest to oczywiście kobieta. Jeśli masz takie szczęście i Twoja żona daje z siebie wszystko, a przy tym nie narzeka, to Twoim obowiązkiem jest ją doceniać. Nie przy okazji, nie kupując kolejny drogi prezent. Są inne, o wiele lepsze sposoby, które wcale nie wymagają grubego portfela czy wielkiej inwencji. Kilka propozycji znajdziesz w naszym poradniku – to pewniaki!

Wróć wcześniej z pracy

Jeśli praca pochłania Cię bez reszty, to musisz zdawać sobie sprawę z tego, że to odbija się na Twoim życiu rodzinnym. Żona może się do tego nie przyznaje, ale jest jej ciężko, kiedy wychodzisz wcześnie rano, wracasz wieczorem i w zasadzie Wasza relacja sprowadza się do wspólnego obejrzenia serialu. Koniecznie więc zaplanuj sobie pracę tak, aby przynajmniej 1-2 razy w tygodniu móc wrócić do domu znacznie wcześniej.

Zrób żonie dzień wolny

Żona oczywiście nie jest zwierzątkiem domowym, dlatego to ona powinna zdecydować, jak chce spędzić dzień bez dzieci i bez Ciebie – to na pewno jest jej potrzebne. Twoim zadaniem będzie natomiast przejęcie wszystkich obowiązków domowych, czy to na jeden dzień, czy na cały weekend. Zaproponuj żonie, że np. w przyszłym tygodniu bierzesz sobie wolne, żeby pobyć z dzieciakami. Twoja partnerka aż podskoczy pod sufit z radości, bo to będzie dla niej ogromne wsparcie. No a Ty przy okazji przekonasz się, że „siedzenie w domu z dziećmi” jest najtrudniejszą pracą pod słońcem.

Zostaw jej liścik na blacie kuchennym

W dobrym związku radość mogą przynosić nawet najdrobniejsze gesty. Zamiast po raz kolejny przepraszać żonę za spóźnienie i pracujący weekend ogromnym bukietem kwiatów, podziękuj jej za poświęcenie w sposób dla niej zaskakujący. Zdziwiłbyś się, ile radości może dać znalezienie o poranku liściku z krótkim „Kocham Cię”. To dodaje więcej energii, niż cysterna kawy.

Zaskocz ją poświęceniem większej ilości czasu rodzinie

Jeśli rzadko możesz sobie pozwolić na wolne popołudnie czy nawet weekend, to już teraz zacznij robić wszystko, aby w najbliższym czasie było to możliwe. Załóżmy, że standardowo pracujesz w sobotę i Twoja żona się już do tego przyzwyczaiła – co nie znaczy, że to zaakceptowała. Pozytywnie ją zaskoczysz, gdy znienacka ogłosisz, że w ten weekend zabierasz całą rodzinę na fajny wypad w piękne miejsce.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.