Romantyczny wyjazd do Gdańska

Remigisz Szulc
14.08.2018

Gdańsk to miejscowość, która aż się prosi o to, by spędzić w niej romantyczny czas we dwoje. Nic więc dziwnego, że do nadmorskiego miasteczka zjeżdżają zakochani z całej Polski. Znajdą tu wszystko, czego szukali - piękne okoliczności przyrody, warte odwiedzenia miejsca oraz romantyczną atmosferę. Jak spędzić czas podczas upojnego pobytu w Gdańsku?

Po pierwsze - morze

Nie ma chyba na świecie osoby, której nie zachwyciłby widok spienionych fal i ciągnącej się ponad horyzont wody. Wiele osób nie docenia piękna Bałtyku, jednak ciężko zaprzeczyć, że ma on w sobie coś magicznego i dzikiego. Szum fal, mokry piasek pod stopami, powietrze pachnące solą, wiatr targający włosy - nie da się wyobrazić sobie lepszych okoliczności dla romantycznego spaceru we dwoje. Zakochani mogą także wybrać się na plażę rano lub wieczorem, by trzymając się za ręce, podziwiać wspaniałe wschody i zachody słońca. Spacery wzdłuż brzegu to najlepszy sposób spędzania czasu we dwoje - w przypadku znużenia, niedaleko od plaży znaleźć wiele można przytulnych barów i kafejek, w których można poświęcić się rozmowie i zregenerować siły.

Nocne życie miasta

Mówi się, że zakochani czasu nie liczą. Powinni więc wziąć pod uwagę to, że o ile w dzień Gdańsk jest pięknym miastem, o tyle w nocy po prostu zapiera dech w piersiach. Nocną wycieczkę po mieście warto zacząć od przepięknie oświetlonej Starówki. Tysiące magicznych światełek i charakterystyczne budynki sprawiają, że po zmierzchu miejsce to wydaje się być z całkiem innego świata. Kto raz do niego zawita, będzie powracał już zawsze. Ze Starówki warto skierować się na ulicę Długą, która wydaje się być stworzona do romantycznych spacerów. Ozdabiają ją setki kolorowych świateł, w przytulne wnętrza kawiarenek zapraszają, żeby do nich wejść. Ci, którzy lubią odkrywać we dwoje, mogą pokusić się o zwiedzenie rozlicznych bocznych uliczek. Są one dość wąskie i bardzo klimatyczne. Pozwalają poczuć się jak w Wenecji!

Dla zwiedzających

Romantyczne spacery to nie wszystko. Dla tych, którzy chcą spędzić we dwoje ciekawy czas i przy okazji liznąć nieco wiedzy, doskonałym celem zwiedzania będzie Europejskie Centrum Solidarności. Gdańsk zasłynął jako miasto, w którym ważyły się powojenne losy Polski. Centrum Solidarności to kilka sal, w których kilka godzin zwiedzania mija nie wiadomo, kiedy. Multimedialne wystawy, audioprzewodniki - to wszystko sprawia, że historia wcale nie jest nudna, ale wręcz zaprasza do tego, by ją poznać.

Hotel na Starym Mieście

Każda para, która chce spędzić w Gdańsku wyjątkowy czas, powinna zawczasu zatroszczyć się o nocleg. Warto wziąć pod uwagę zarezerwowanie pokoju w Hotelu Number One. Jak sama nazwa wskazuje, jest to obiekt hotelowy numer jeden wśród gdańskich hoteli. Oferuje swoim gościom wspaniałe warunki do wypoczynku i spędzenia romantycznego czasu we dwoje - więcej szczegółów http://www.hotelnumberone.pl/. Przestronne pokoje urządzone są bardzo oryginalnie i ze smakiem. Ich przestronność gwarantuje komfort i swobodę wypoczynku. Hotelowa restauracja już na pierwszy rzut oka zachwyca wystrojem - i aż prosi o zjedzenie w niej romantycznej kolacji we dwoje. Szef kuchni codziennie stara się na nowo zachwycić swoich gości, oferując im doznania smakowe, o jakich do tej pory nawet im się nie śniło. Number One to hotel, który do dyspozycji swoich gości oddaje także doskonale wyposażoną strefę Spa&Welness. Pary, które zdecydują się na skorzystanie z tych atrakcji, z pewnością zaznają wypoczynku, który na długo zapadnie w ich pamięci. Wspólny pobyt w saunie, kąpiele relaksacyjne czy też relaks w jacuzzi - to wszystko z pewnością podniesie atmosferę w związku. Pary, które chcą przy okazji wspólnego wypoczynku zadbać o swoje ciało i kondycję, mogą odwiedzić siłownią lub jeden z gabinetów Spa. Szeroka oferta zabiegów pielęgnacyjnych pozwoli nie tylko się zrelaksować, ale i poczuć się jak nowo narodzony. Bez wątpienia, Hotel Number One to miejsce, które wydaje się być wymarzone dla par chcących spędzić w Gdańsku wiele wyjątkowych chwil.

Informacja prasowa

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.