Rowerem do pracy? Świetny pomysł!

Maciej Piwowski
12.04.2022

W polskich warunkach klimatycznych trudno jest jeździć na rowerze przez cały rok. Z drugiej jednak strony nie ma wielkich przeciwwskazań do tego, aby był to Twój podstawowy środek transportu w okresie mniej więcej od kwietnia do października. Jeśli masz do biura 5-10 kilometrów, to jak najbardziej rozważ dojeżdżanie do pracy rowerem. Dlaczego to dobry pomysł? Sprawdź to w naszym poradniku.

Oszczędność pieniędzy

Zacznijmy od argumentu finansowego, który na pewno przemówi Ci do wyobraźni. Jeśli obecnie wydajesz na paliwo 500-600 złotych miesięcznie, co nie jest żadnym ekstremum, to prawdopodobnie zaczynasz poważnie rozważać ograniczenie korzystania z auta. Pierwszym krokiem do tego może być przesiadka na rower, którym możesz dojeżdżać do pracy za darmo. Pomyśl, ile w ten sposób zaoszczędzisz tylko przez 8-9 miesięcy w roku.

Poprawisz formę

Jazda rowerem ma świetny wpływ na Twoje ciało, umożliwia kompleksowe rozwijanie wielu partii mięśniowych. Właściwie jedynym przeciwwskazaniem są problemy z kręgosłupem, szczególnie odcinkiem krzyżowym. Jeśli jesteś sprawny, nie narzekasz na żadne problemy zdrowotne, to przesiądź się na rower – przekonasz się, że po 2-3 tygodniach nie będziesz mieć już nawet zadyszki po dojechaniu do pracy.

Schudniesz

Rower to super sposób na zrzucenie zbędnych kilogramów. Nie zmieniając diety i swoich przyzwyczajeń żywieniowych możesz bez większego problemu stracić na wadze – wystarczy tylko przesiąść się z samochodu na rower.

Większa efektywność w pracy

Paradoksalnie poranne zmęczenie towarzyszące jeździe rowerem będzie mieć pozytywny wpływ na Twoją wydajność w pracy. Wysiłek fizyczny świetnie robi na umysł, wzmaga produkcję endorfin, co dobrze nastraja na resztę dnia. Przekonasz się, że po takiej zmianie jesteś efektywniejszy i wracasz do domu mniej zmęczony niż wcześniej.

Ominiesz korki

Jeśli dziś codziennie rano tkwisz w korkach, przez co tracisz cenny czas, nerwy i pieniądze na paliwo, to przesiadka na rower jest idealną propozycją dla Ciebie. Rowerem ominiesz wszystkie korki, dzięki czemu Twoja poranna droga do pracy wcale nie będzie trwać dłużej.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.