Rzutnik zamiast telewizora – dlaczego warto?

Remigisz Szulc
19.04.2021

Wydaje się, że telewizor jest nieodłącznym elementem domowego salonu. Tak być jednak wcale nie musi. Jeśli właśnie zastanawiasz się nad tym, czy zrezygnować z telewizora w pokoju dziennym, to możemy tylko przyklasnąć temu pomysłowi. Z drugiej jednak strony dobrze jest mieć możliwość obejrzenia filmu czy meczu w dobrej jakości, na dużym ekranie. Tutaj idealnym rozwiązaniem będzie zakup rzutnika. Dlaczego warto się na to zdecydować? Sprawdź te argumenty.

Nie zajmuje cennego miejsca

Telewizor, zwłaszcza duży (a kto dziś chce mały) jest dość problematycznym elementem wyposażenia salonu. De facto wyznacza on wszystkie działania aranżacyjne, mając pierwszeństwo nad innymi sprzętami czy nawet meblami. Nie sądzisz, że to trochę bez sensu? Pozbywając się telewizora i stawiając na rzutnik odzyskasz mnóstwo miejsca, ponieważ rzutnik można podwiesić pod sufitem, natomiast ekran do wyświetlania obrazu jest zwijany. Super rozwiązanie.

Nie zachęca do bezsensownego gapienia się w telewizor

Rezygnacja z telewizora, choć dla wielu trudna do wyobrażenia, niesie ze sobą multum korzyści. Przede wszystkim od razu zauważysz, że spędzasz więcej czasu z rodziną, częściej rozmawiasz z bliskimi, czytasz więcej książek. Nie masz pokusy, by włączyć jakikolwiek kanał i beznamiętnie gapić się w ekran. To duża zaleta.

Bardzo dobra jakość obrazu

Wbrew obiegowej opinii obraz generowany przez rzutnik może zadowolić nawet purystów jakości. Na rynku są już dostępne rzutniki 4K. Jeśli zadbasz o to, aby w pomieszczeniu było rzeczywiście ciemno (przydadzą się rolety), to jakość obrazu będzie co najmniej zadowalająca, a już szczególnie w zestawieniu z telewizorami ze średniej półki cenowej.

Zyskujesz ogromny ekran na zawołanie

Mało kto może sobie pozwolić na zakup telewizora o przekątnej np. 80 cali. Nie wspominając już o tym, jak wiele miejsca by on zajął. Tymczasem rzutnik połączony ze zwijanym ekranem daje nam takie możliwości. Bez problemu przerobisz salon w salę kinową, obejrzysz mecz z kumplami czując się tak, jakbyście byli na stadionie. Wielkość ekranu ma tutaj kluczowe znaczenie, a pod tym względem telewizory (przynajmniej te dostępne na przeciętną kieszeń) nie mogą się równać z rzutnikami.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.