Seks w ciąży? Nie ma się czego bać!

Jerzy Biernacki
04.05.2022

Wielu mężczyzn wychodzi z założenia, że seks w ciąży jest niebezpieczny i niekomfortowy dla partnerki, dlatego instynktownie się wycofują i zaspokajają swoje potrzeby w inny sposób. To nie ma żadnego sensu! Fakty są takie, że w większości przypadków nie ma przeciwwskazań do uprawiania miłości w stanie błogosławionym. Trzeba tylko pamiętać o kilku podstawowych zasadach, które omawiamy w naszym poradniku.

Porozmawiaj z partnerką

Jeśli obawiasz się „tych spraw” z powodu ciąży, to zamiast szukać informacji w Internecie po prostu porozmawiaj z partnerką o jej podejściu. Możesz się zdziwić, gdy przyzna Ci się, że ma ciągłą ochotę na zbliżenia – to efekt burzy hormonów, szczególnie w pierwszym trymestrze.

Jeśli Twoja partnerka nie widzi żadnych przeciwwskazań, czuje się komfortowo i sama chce się z Tobą kochać, to jednostronna rezygnacja z seksu jest kompletnie bez sensu. Korzystajcie póki możecie – sytuacja nieco skomplikuje się po porodzie.

Seks w ciąży w zdecydowanej większości przypadków jest bezpieczny!

Trudno zrozumieć, dlaczego wykształceni mężczyźni czują obawy przed uprawianiem seksu w ciąży. Może to efekt tego dziwnego mitu o ryzyku uszkodzenia płodu prąciem? Jest to fizycznie niemożliwe, dlatego naprawdę nie masz się czym przejmować.

Z drugiej jednak strony bywają sytuacje, w których z seksem trzeba się wstrzymać. Mamy na myśli stan zagrożenia ciąży oraz jej samą końcówkę – męskie nasienie może wywołać przedwczesny poród.

Seks nie musi się kończyć penetracją

Na pewno wiesz, o co nam chodzi. Seks w dojrzałym związku może mieć najróżniejsze postaci. Jeśli oboje nie chcecie decydować się na klasyczną penetrację, to nadal macie bardzo szerokie pole do popisu w zakresie fundowania sobie przyjemności. Popuśćcie wodze fantazji, eksperymentujcie, próbujcie nowych rzeczy, które są komfortowe dla Was obojga.

W razie wątpliwości po prostu omówcie je z lekarzem

W ostateczności zawsze możecie oboje udać się do gabinetu ginekologa prowadzącego ciążę partnerki i wprost zapytać go, czy widzi jakieś przeciwwskazania do uprawiania seksu w Waszym związku. Niemal na pewno lekarz rzeczowo wyjaśni, że nie ma się czego obawiać, a przy okazji zwrócić Wam uwagę, na co warto jednak uważać podczas zbliżeń.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.