SFD Nutrition MSM - zabiezpiecza uszkodzone chrząstki

Krzysztof Jagielski
22.02.2021

W trakcie intensywnego treningu pracują nie tylko mięśnie – obciążeniu podlega również tkanka łączna, również z chrząstkami. Niekiedy dochodzi do jej uszkodzenia, dlatego warto je zabezpieczyć. Jak to zrobić? Odpowiedzią jest suplement diety SFD Nutrition MSM.

Ochroń stawy, chrząstki i ścięgna wraz z SFD Nutrition MSM

Odżywki SFD Nutrition MSM zawiera metylosulfonylometan, czyli siarkę organiczną, której rola w organizmie jest niezwykle istotna. Wpływa ona m.in. na stan i kondycję tkanki łącznej, w tym chrząstek. One z kolei odpowiadają za właściwości mechaniczne ludzkiego ciała, umożliwiając wykonywanie podstawowych ruchów. Chrząstki są jednym z elementów składających się na szkielet, dlatego biorą udział w praktycznie każdej pracy wykonywanej przez ciało.

W wyniku oddziaływania różnych czynników, jak np. intensywny trening siłowy, kulturystyczny, wytrzymałościowy lub szybkościowy, chrząstki mogą ulegać uszkodzeniom. Bóle stawów, „strzykające” kolana albo kostki, chrupanie podczas wykonywania ćwiczenia – zna to każdy, kto przez dłuższy czas trenuje na siłowni, bieżni, boisku czy w hali. Również wszelkiego rodzaju stłuczenia, złamania, potłuczenia i inne urazy mechaniczne aparatu ruchu mogą prowadzić do uszkodzenia chrząstki. Wszystko to powoduje, że warto ją ochronić w odpowiedni sposób, na co pozwala suplement diety SFD Nutrition MSM.

Szybsza regeneracja tkanki łącznej dzięki SFD Nutrition MSM

SFD Nutrition MSM zawdzięcza swoje działanie zawartości metylosulfonylometanu, czyli po prostu siarki organicznej. Istnieje wiele dowodów klinicznych potwierdzających, że ten składnik redukuje obrzęk i dolegliwości stawów nadwyrężonych np. w wyniku aktywności fizycznej czy wcześniejszej kontuzji. Dzieje się tak, ponieważ metylosulfonylometan jest związkiem budującym włókna kolagenowe, z których z kolei powstaje tkanka łączna obejmująca m.in. chrząstki, ścięgna i stawy.

Regularna suplementacja SFD Nutrition MSM pozwala na zabezpieczenie chrząstek i stawów, co poleca się przede wszystkim osobom intensywnie uprawiającym sport, a także rekonwalescentom powracającym do pełnej formy po urazach i kontuzjach. Zawarty w SFD Nutrition MSM metylosulfonylometan znakomicie regeneruje i odbudowuje tkankę łączną, wzmacniając ją i zapewniając większą odporność na duże przeciążenia.

Jeśli trening sprawia Ci fizyczny ból i czujesz, że Twoje stawy i chrząstki powoli przestają sobie dawać radę z obciążeniem, jakiemu są poddawane w trakcie ćwiczeń, wspomóż się suplementem diety SFD Nutrition MSM. Dzięki niemu problemy zostaną zniwelowane lub wręcz zupełnie wyeliminowane, a Twoja sprawność się wyraźnie poprawi, nie mówiąc o radości i zadowoleniu z treningu. Produkt ten poleca się w przypadku takich dolegliwości jak np. zespół cieśni nadgarstka, zapalenie kaletki, łokieć tenisisty czy choroba zwyrodnieniowa stawów.

Artykuł partnera.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.