Skórzana pilotka – dlaczego warto kupić taką kurtkę?

Maciej Piwowski
22.02.2024

Skórzana kurtka typu pilotka to marzenie niejednego młodego mężczyzny. Jeśli możesz sobie pozwolić na jego spełnienie, to nie masz się nad czym zastanawiać. Zwłaszcza, że nie jest to tylko zachcianka. Taka kurtka ma wiele zalet, a najważniejsze z n ich omawiamy w naszym poradniku.

Nigdy nie wyjdzie z mody

Pilotkę nosili mężczyźni w latach 50., 60., 70., 80. 90., dwutysięcznych i nosi się ją także dzisiaj. To jeden z tych ciuchów, który jest ponadczasowy i kupując go dziś możesz mieć pewność, że za dekadę nadal będziesz w nim wyglądać bardzo efektownie.

Jest bardzo męska

Niewiele jest równie męskich elementów wierzchniej garderoby. Skórzana pilotka wręcz jednoznacznie kojarzy się z męskim stylem ubierania, przywodząc na myśl największych amantów kina.

Pasuje do wielu stylizacji

Skórzana kurtka pilotka, na przykład czarna, to uniwersalny element męskiej garderoby. Możesz ją założyć i do codziennej stylizacji, i do tej nieco bardziej formalnej. Świetnie koresponduje z chinosami i białą koszulą, dopasowanym golfem, t-shirtem itd.

Jest trwała

Oczywiście dotyczy to wyłącznie pilotki wykonanej z prawdziwej skóry, najczęściej owczej. Taki materiał zapewnia wieloletnie użytkowanie kurtki, która nawet po 10 latach regularnego noszenia będzie się prezentować naprawdę dobrze – zwłaszcza, gdy odpowiednio o nią zadbasz (impregnacja, olejowanie).

Możesz ją nosić przez większą część roku

W warunkach zmieniającego się klimatu skórzana kurtka pilotka nie jest już tylko propozycją wiosenną. Spokojnie można ją nosić aż do listopada czy początku grudnia, a w chłodniejsze dni także latem. Tym samym będzie to Twoja podstawowa kurtka, co uzasadnia zakup porządnie wykonanego, skórzanego modelu.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie