Soczewki kontaktowe do uprawiania sportu

Piotr Kowalczyk
07.10.2019

Lubisz aktywny styl życia. Codziennie jeździsz na rowerze, a podczas urlopu uprawiasz wspinaczkę i sporty ekstremalne. Często korzystasz też z siłowni, by dbać o swoją sylwetkę. Czerpiesz pełną satysfakcję z tego, co robisz, a jedynym problemem są okulary, które nosisz od dzieciństwa. W najmniej odpowiedniej chwili potrafią się one zachlapać wodą nawet podczas niewielkiego deszczu, zaparować czy zabrudzić błotem. Soczewki kontaktowe Acuvue sprawią, że raz na zawsze pozbędziesz się tych wszystkich problemów i będziesz cieszył się wyraźnym widzeniem na trasie biegowej czy stoku narciarskim, i to bez względu na warunki pogodowe.

Nie tylko dla narciarzy i amatorów wspinaczek

Soczewki do oczu firmy Acuvue są przydatne dla sportowców również z tego względu, że eliminują uciążliwą konieczność noszenia okularów pod goglami narciarskimi czy okularami do biegania. Dają również pełną ochronę przed promieniami UV odbijającymi się od powierzchni śniegu czy nieba, co jest szczególnie istotne podczas jazdy na nartach, górskich wspinaczek czy joggingu.

W przeciwieństwie do okularów soczewki nie są uciążliwe dla ich użytkowników i to nie tylko dla osób uprawiających sport. Nie męczą oczu nawet podczas noszenia ich przez cały dzień. Nie uciskają nosa ani uszu, a ich zalety docenią w szczególności osoby, które muszą używać dwóch par okularów. Soczewek nie trzeba zmieniać, by po powrocie ze spaceru przeczytać gazetę, książkę, pracować przy komputerze czy bez przeszkód oglądać telewizję. Mają również zastosowanie lecznicze i pomagają leczyć takie wady wzroku, jak nadwzroczność, krótkowzroczność czy astygmatyzm – więcej informacji znajdziesz na: https://www.acuvue.pl/fakty-i-mity-o-soczewkach

Całkowicie bezpieczne dla oczu

Soczewki kontaktowe, zarówno jednorazowe, jak i te wielokrotnego użytku są całkowicie bezpieczne dla ich użytkownika. Wykonane są z bardzo cienkiego i miękkiego materiału, co powoduje, że nie zadrapią oka, nie podrażnią go ani się w nim nie zagubią. Natomiast całkowicie zabezpieczają przed dostaniem się do oka kurzu czy piasku, gwarantując również jego właściwe nawilżenie i przepuszczanie tlenu. Są bardzo proste w utrzymaniu w czystości, wystarczy bowiem przemyć je specjalnym płynem.

W przypadku soczewek jednorazowych nie trzeba w ogóle ich konserwować ani czyścić. Po skończeniu jazdy na nartach, powrocie z teatru czy z kina po prostu się je wyrzuca i zakłada nowe. Dzięki soczewkom możesz z powodzeniem zapomnieć o wszystkich niebezpieczeństwach związanych z używaniem okularów, których ramki mogą pęknąć wskutek nieostrożnego przechowywania, a szkła się zarysować.

Artykuł partnera.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.