Spinki do mankietów – atrybut mężczyzny z klasą

Remigisz Szulc
17.01.2016

Klasyczna formuła głosi, że elegancki mężczyzna powinien prezentować tylko trzy rodzaje biżuterii: zegarek, obrączkę ślubną oraz spinki do mankietów. Dziś się to oczywiście zmienia, co jednak wcale nie oznacza, że panowie mają rezygnować z doskonałych wzorców. Bez wątpienia spinki są pięknym atrybutem eleganta i wbrew powszechnej opinii nie musimy po nie sięgać tylko podczas wielkiego wyjścia. Te drobne elementy będą także świetnym uzupełnieniem mniej formalnej stylizacji.

Generalna zasada

Każdy elegancki mężczyzna musi pamiętać o jednym: spinki do mankietów zakładamy wyłącznie do koszul z podwójnym mankietem lub łączonych, gdzie poza dziurką na guzik jest jeszcze druga do wpięcia w nią spinki. Nie popełnij faux-pax wybierając ten element stylizacji do koszuli casualowej!

Nie oznacza to jednak, że spinki mogą być noszone tylko do wyjątkowo eleganckich stylizacji. Hitem w męskiej modzie ostatnich lat jest niezobowiązująca elegancja, co oznacza, że możesz wyglądać świetnie, niczym brytyjski dżentelmen, także na co dzień. Dobrej jakości marynarka, koszula z dodatkowym guzikiem i spinki – to gotowy przepis na niebanalny, klasowy wygląd.

Jakie spinki wybrać?

Wybór jest ogromny, co też pokazuje, jak zmieniło się postrzeganie klasycznych spinek. Oczywiście podstawową biżuterią są spinki ze złota, które zakładamy zawsze do wieczorowej stylizacji i ciemnego garnituru oraz białej koszuli z podwójnym mankietem. Jeśli wybierasz koszulę w ciemniejszym odcieniu, wówczas możesz sięgnąć po srebrne spinki. To absolutna klasyka.

Wciąż bardzo modne jest także łączenie żółtego i białego złota. Wykonane w ten sposób spinki prezentują się nie tylko elegancko, ale też nowocześnie, co pozwala zakładać je do mniej zobowiązującego zestawu stylistycznego.

Możesz także zaszaleć i wybrać spinki, które same w sobie są jubilerskimi dziełami sztuki. Bez trudu znajdziesz dodatki wysadzane drogimi kamieniami. Jeśli nie chcesz wydać na nie majątku, wówczas zostaje Ci jeszcze jedna furtka – kamienie półszlachetne. Znakomicie prezentują się chociażby spinki ozdobione masą perłową czy onyksem. Wówczas ten dodatek stanie się świetnie widocznym elementem stylizacji i jej najmocniejszym punktem.

Coś na mniej formalne okazje

Jeszcze ciekawszym trendem obserwowanym od kilku lat w męskiej modzie są spinki o fantazyjnych kształtach i kolorach. Nie będziesz miał problemu ze znalezieniem dodatku w kształcie np. samochodu. Pamiętaj jednak, że tego typu spinki nie są tak eleganckie, jak klasyczne, dlatego nie zakładaj ich do oficjalnej stylizacji. Świetnie sprawdzą się natomiast podczas wieczornego spaceru po mieście czy wyjścia na imprezę.

Idealnym rozwiązaniem dla eleganckiego mężczyzny jest zatem posiadanie w swojej kolekcji kilku rodzajów spinek i dobieranie ich do okazji. Nie ma bowiem żadnych wątpliwości, że spinki do mankietów są bardzo męskim elementem stylizacji, który natychmiast przykuwa wzrok i powoduje pozytywny odbiór właściciela. Nie zastanawiaj się więc, czy warto kupić spinki – energię poświęć na szukanie tych najlepiej dopasowanych do Ciebie i Twojej garderoby.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.