Spontaniczny wypad z rodziną – wykorzystaj te inspiracje

Mateusz Nowak
13.07.2021

Miewasz wyrzuty sumienia, że poświęcasz najbliższym zbyt mało czasu? To zupełnie normalne, mają tak wszyscy zapracowani, ambitni faceci. Tym bardziej staraj się wykorzystywać każdą możliwą okazję, by pokazać rodzinie, jak bardzo Ci na niej zależy. Świetnym pomysłem będzie spontaniczny, zaskakujący dla najbliższych wypad za miasto – na kilka godzin czy cały dzień. Potrzebujesz inspiracji? Znajdziesz je w naszym poradniku.

Aquapark

Idealna opcja jesienią lub zimą, kiedy wszyscy potrzebujecie się trochę wygrzać. W Polsce nie brakuje świetnych Aquaparków, dlatego niezależnie od tego, gdzie mieszacie, na pewno będziecie mieć takie miejsce w zasięgu 2-3 godzin jazdy. Całodzienne szaleństwa w parku wodnym są rewelacyjnym pomysłem na spędzenie czasu z rodziną.

Kajaki

Próbowałeś kiedyś? Spływ kajakowy to super atrakcja dla dzieci, które uwielbiają eksplorować przyrodę. W dodatku jest to całkiem bezpieczna i niespecjalnie męcząca opcja – wszystko zależy od wybranej trasy. Rozejrzyj się za firmami z okolicy, które organizują takie spływy.

Wycieczka rowerowa

Prosty, ale nadal bardzo fajny pomysł na spontaniczny wypad z rodziną. Możecie ruszyć już spod domu i wybrać się nawet kilkanaście kilometrów dalej. Koniecznie znajdź trasę, która jest adekwatna do wieku i kondycji dzieci, aby nie było marudzenia i niepotrzebnych nerwów. Przygotuj też kanapki i picie dla całej rodziny – dzięki temu nie będziecie musieli zbyt szybko wracać do domu i możecie urządzić sobie piknik.

Teatr

Bardzo fajny pomysł na niedzielne popołudnie. Jeśli jeszcze nigdy nie byłeś z rodziną w teatrze, to czas najwyższy nadrobić zaległości. Może to być zarówno przedstawienie dla dzieci z aktorami, jak i teatr lalek. Przekonasz się, że to super spędzony czas i na pewno będziesz chciał to powtórzyć.

Spacer, obiad i lody w innym mieście

Jeśli w odległości kilkudziesięciu kilometrów od domu jest atrakcyjne turystycznie miasto, to spontanicznie zapakuj rodzinę do samochodu i ruszajcie tam na cały dzień. Pozwiedzacie, pospacerujecie, zjecie pyszny obiad w restauracji, a na koniec oczywiście obowiązkowe lody. To nic trudnego, ani kosztownego, a taki wypad może bardzo poprawić Twoje relacje z najbliższymi.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.