Stylizacja w duchu serialu „Peaky Blinders”. Jak ją stworzyć?

Jerzy Biernacki
17.01.2022

„Peaky Blinders” to jeden z najpopularniejszych i najwyżej ocenianych seriali ostatnich lat. Opowiada historię rodzinnego gangu, który w swoim szczycie rządził ulicami Birmingham i częściowo Londynu. Siłą serialu jest nie tylko świetna fabuła i bardzo dobre aktorstwo, ale również wierne oddanie ducha lat 20. i 30 w Wielkiej Brytanii. Wielu panów chce się dziś stylizować na wzór obowiązującej wtedy mody, którą znakomicie prezentują bohaterowie serialu. Jak stworzyć stylizację w klimacie „Peaky Blinders”? Mamy dla Ciebie gotową listę zakupów.

Kaszkiet

To obowiązkowy element stylizacji w duchu serialu, ponieważ jego wszyscy męscy bohaterowie noszą kaszkiety – klasyk brytyjskiej mody, który z przytupem wraca do współczesnych trendów. Kaszkiet jest uniwersalnym nakryciem głowy, bardzo eleganckim, ale też spokojnie nadającym się do noszenia na co dzień zamiast czapki.

Długi płaszcz

Kolejny nieodzowny element garderoby „brytyjskiego gangstera”, ale przede wszystkim eleganckiego mężczyzny. Najlepiej, aby był to czarny płaszcz, ponieważ taki jest najbardziej uniwersalny i świetnie pasuje do garnituru. Będzie to również jeden z najkosztowniejszych elementów stylizacji w duchu „Peaky Blinders”, ponieważ za dobry płaszcz trzeba zapłacić minimum 1200-1500 złotych.

Doskonale dopasowany garnitur

Nie powinien to być garnitur z tzw. sieciówki. Jeśli chcesz się prezentować naprawdę elegancko, to postaw na garnitur szyty na miarę lub przynajmniej wykonany zgodnie z wzorcami klasycznego męskiego krawiectwa. Dobrze będzie wybrać garnitur z kamizelką, która jest nieodłącznym elementem stroju męskich bohaterów hitowego serialu.

Oksfordy

Mamy tutaj oczywiście na myśli buty. Oksfordy to najbardziej klasyczne męskie obuwie, będące kwintesencją brytyjskiej elegancji i stylu lat 20. XX wieku. Buty dopasuj kolorystycznie do garnituru oraz płaszcza – mogą być zarówno czarne, jak i ciemnobrązowe.

Skórzane rękawiczki

Nie zapominamy również o dodatkach, a do tej kategorii zaliczymy oczywiście męskie rękawiczki. W Wielkiej Brytanii eleganccy mężczyźni (nie tylko gangsterzy) noszą je przez większą część roku, ponieważ stanowią doskonałe uzupełnienie klasycznej stylizacji.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.