Szczotka do brody — jak używać i gdzie kupić?

Maciej Piwowski
05.07.2022

Szczotka do brody to akcesorium pomocne w regularnej pielęgnacji brody i zarostu. Dzięki zastosowanym do produkcji materiałom pozyskanym z natury, szczotki do brody to trwałe i funkcjonalne przedmioty codziennego użytku. Stanowią także idealną propozycję na prezent dla każdego brodacza. Warto wybrać szczotkę do brody wysokiej jakości, by spełniała swoją funkcję w jak najlepszy sposób! Dowiedz się więcej, co daje szczotkowanie brody i jaką szczotkę do brody wybrać z naszego artykułu. 

Jaka szczotka do brody będzie najlepsza?

Dobra szczotka do brody może służyć nam latami. Dlatego warto wybrać produkt wykonany z naturalnych składników, najlepiej naturalnego włosia oraz z rękojeścią wykonaną z drewna. Rękojeść wykonana z drewna nie tylko wygląda stylowo i gustownie, ale również jest bardziej odporna na zniszczenia i upływ czasu. Dobre drewno jest też po prostu przyjemne w dotyku i świetnie leży w męskiej dłoni. Poza rękojeścią szczotka do brody składa się oczywiście z najważniejszej części — czyli włosia, którym będziemy wyczesywać zarost. Idealnie jeśli włosie będzie na tyle miękkie, by nadmiernie nie drażnić skóry, a na tyle sztywne, by poradzić sobie z gęstą brodą i dobrze ją rozczesać. Na szczęście np. naturalne włosie dzika idealnie nadaje się do wyczesywania brody i zarostu! Niektóre dobrej jakości szczotki do brody wykonane są z syntetycznego włosia i również są warte uwagi. Pod warunkiem że zastosowano syntetyk np. w celu podkręcania brody czy szczotkowaniu bardzo długiej i gęstej brody. Wszystko zależy od potrzeb! 

Szczotka do brody z włosia dzika

Szczotki do brody i kartacze z włosia dzika posiadają idealne połączenie giętkości włosia, są też bardzo wytrzymałe na zużycie. Włókna syntetyczne kiepskiej jakości nie zastąpią w praktyce naturalnego włosia dzika. Dzięki masażowi skóry pod brodą oraz samego zarostu szczotką z włosia dzika pozbędziemy się resztek martwego naskórka, oraz poprawimy mikrokrążenie w skórze. Dzięki regularnemu szczotkowaniu i poprawie krążenia w skórze pod brodą zarost będzie mocniejszy, lepiej odżywiony i po prostu w lepszym stanie. Może także szybciej rosnąć, a włoski będą zdrowsze i mocniejsze. Przyczyni się to nawet do lepszego samopoczucia i jest ogromnie przyjemne dla każdego brodacza. Może stanowić idealny poranny rytuał przed każdym wyjściem z domu. Niektóre szczotki z włosia dzika posiadają rozmiar podróżny, co oznacza, że można szczotkę taką zabierać wszędzie ze sobą i używać jej zawsze wtedy, gdy zajdzie taka potrzeba. 

Szczotka do brody — gdzie kupić?

Szczotka do brody powinna spełniać swoje podstawowe funkcje oraz być komfortowa w użytkowaniu. Dobrą szczotkę do brody z włosia dzika kupimy w każdym sklepie z męską pielęgnacją. Czasem także stacjonarnie w drogeriach, jednak zdecydowanie rekomendujemy zaopatrzyć się w nią w sklepie, który sprzedaje tego typu akcesoria i wybiera najlepszych producentów do uzupełnienia swojego asortymentu. W sklepach internetowych z akcesoriami do pielęgnacji brody i zarostu znajdziemy mnóstwo propozycji. Przed zakupem warto wiedzieć, że szczotki do brody posiadają różne rękojeści. Najlepiej wybrać taką, która będzie idealnie leżeć w naszej dłoni. Jeśli dużo i często podróżujemy, to warto również wziąć to pod uwagę przed zakupem szczotki do brody. Wówczas najlepiej wybrać mniejszą wersję (podróżną) lub szczotkę bez długiej i odstającej rękojeści, a np. szczotkę owalną. Owalna szczotka do brody świetnie leży w każdej męskiej dłoni, a jednocześnie nie zajmuje wiele miejsca.

Artykuł partnera.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.