Szukasz inspiracji wakacyjnych? Zabierz rodzinę na kemping!

Jerzy Biernacki
29.08.2019

Bardzo często jest tak, że kwestie związane z wyborem miejsca na wakacje spadają na barki faceta. Jeśli w Twoim domu wygląda to podobnie, z pewnością wiesz, ile czasu trzeba poświęcić na research, logistykę i jeszcze zgromadzenie niezbędnego budżetu. Mamy dla Ciebie bardzo ciekawą propozycję, której być może nigdy nie brałeś pod uwagę. Wakacje na kempingu mogą być super pomysłem na rodzinny wypad. Sprawdź, jak się za to zabrać.

Po pierwsze: skup się na zagranicznych destynacjach

W Polsce wakacje na kempingu wciąż uchodzą za wybór dla ubogich, ale zupełnie inaczej wygląda to na Zachodzie. W takich krajach, jak Niemcy, Francja, Austria, Włochy czy Hiszpania turystyka kempingowa jest w rozkwicie. Tamtejsze kempingi pod względem infrastruktury niczym nie ustępują luksusowym hotelom. Ceny? Różne, ale na pewno nie masz co liczyć na wypoczynek za pół darmo – za jakość po prostu trzeba odpowiednio zapłacić, choć i tak nieco mniej, niż w przypadku wakacji all inclusive.

Po drugie: zaplanuj trasę

Na zagraniczny kemping najlepiej jest pojechać własnym samochodem. Nie musi to być wcale kamper. Zagraniczne ośrodki oferują tzw. mobile home’y, czyli po prostu domki z pełnym wyposażeniem. To droższa, ale wygodniejsza opcja dla rodzin, które nie bardzo kwapią się do spędzenia wakacji pod namiotem. Wybierając kemping zwróć więc uwagę na odległość – z tego powodu na pierwszy wypad raczej nie polecamy Hiszpanii czy Portugalii, za to Chorwacja czy Włochy będą super wyborem.

Po trzecie: infrastruktura na kempingu

Jeśli mają to być rodzinne wakacje, musisz wziąć pod uwagę przede wszystkim potrzeby dzieci. Większość zagranicznych kempingów oferuje im wszystko, czego tylko mogą zapragnąć: od basenów, przez place zabaw, profesjonalne animacje, a na koncertach i wycieczkach kończąc. Porozmawiaj z dziećmi o tym, co sprawia im największą frajdę podczas wakacji i pod tym kątem wybierz preferowany kemping.

Po czwarte: udobruchaj żonę

W praktyce to ona może stanowić największą „przeszkodę”, by zorganizować rodzinne wakacje właśnie na kempingu. Dlaczego? Ponieważ z założenia kempingu nie oferują usług all inclusive, co oznacza, że o gotowanie, pranie czy sprzątanie trzeba się zatroszczyć we własnym zakresie. Jeśli może to być problemem dla Twojej żony, to od razu zadeklaruj, że pomożesz jej lub wręcz wyręczysz ją w tych obowiązkach.

Sprawdź, czy na danym kempingu są restauracje, sklepy, czy można rozpalić grill (najczęściej dozwolone są grille gazowe i elektryczne) – w ten sposób małym nakładem sił uda Ci się zorganizować świetne wakacje, które nie będą dla nikogo męczące.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.