T-shirt do marynarki – poznaj najważniejsze zasady

Remigisz Szulc
27.05.2021

Noszenie t-shirta do marynarki nie jest złym pomysłem. W niektórych sytuacjach może to być wręcz świetny wybór. Jeśli tworzysz nieformalną stylizację, cenisz sobie styl smart casual lub business casual, a do tego lubisz czuć się elegancko i swobodnie, to takie połączenie jest dla Ciebie. Nie oznacza to jednak, że w zestawianiu t-shirta z marynarką obowiązuje pełna dowolność. Sprawdź, jakich zasad trzeba się tutaj trzymać.

Jakość t-shirta

Przede wszystkim nie każdy t-shirt nadaje się do zestawienia z marynarką. Jeśli chcesz uzyskać efektowny look, to w pierwszej kolejności zaopatrz się w t-shirt bardzo wysokiej jakości. Powinien być wykonany z dobrego materiału – najlepiej bawełny. Nie może prześwitywać, mieć wyciągniętego kołnierzyka, a już tym bardziej przejawiać oznak sprania koloru. Jeśli nie masz takiego t-shirta w szafie, to musisz zainwestować w odpowiedni ciuch.

Rada

Dobry t-shirt kupisz już za około 50 złotych. Szukaj go w sklepach z modą męską, niekoniecznie w sieciówkach.

Kolor

Tutaj sprawa jest prosta. Do marynarki najlepiej pasuje t-shirt w białym kolorze, bez żadnych printów czy innych zdobień. To najbardziej uniwersalny wybór, ponieważ biały t-shirt dobrej jakości fajnie koresponduje z marynarkami w dowolnym kolorze i wykonanych z każdego popularnego materiału.

Jeśli biały t-shirt do Ciebie nie przemawia, to zawsze możesz spróbować z innym zestawieniem kolorystycznym. Dobrym wyborem będą także t-shirty brązowe, granatowe czy czarne.  Zrezygnuj natomiast z jaskrawych kolorów, które mogą sprawić, że cała stylizacja będzie wyglądać komicznie, zamiast charakteryzować się sportową elegancją.

Co z wzorami?

Wspomnieliśmy o tym, że t-shirt pod marynarkę powinien być gładki. Jeśli jednak celujesz w bardziej kreatywny styl, to możesz pokusić się o założenie koszulki z wzorem – bardzo dobrze sprawdzą się tutaj pasy. Odradzamy natomiast zakładanie pod marynarkę t-shirta z napisami, szczególnie mogącymi gorszyć inne osoby. Taka koszulka zdecydowanie nie nadaje się do eleganckiej stylizacji.

Dopasowanie

Pamiętaj, że t-shirt do marynarki musi świetnie na Ciebie pasować. Taka koszulka nie może być ani zbyt luźna, ani opięta. Zapomnij również o modelach z głębokim dekoltem, które fajnie prezentują się na plaży czy w klubie, ale nie pasują do sportowo-eleganckiej stylizacji.

Na koniec jeszcze kilka słów o długości. T-shirt, który sięga Ci mniej więcej do połowy pośladków lub dalej koniecznie trzeba włożyć w spodnie (z paskiem). Jeśli natomiast materiał kończy się na wysokości pasa, to nie musisz chować koszulki.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.