Te sygnały niezawodnie świadczą o konieczności udania się do fizjoterapeuty

Antoni Kwapisz
24.01.2024

Być może jak wielu innych facetów starasz się maskować swoje problemy ze zdrowiem. Zaciskasz zęby i żyjesz jakby nigdy nic. To droga donikąd. Klasycznym przykładem będą tutaj różnego rodzaju dolegliwości ortopedyczne, na przykład ze strony kręgosłupa. Zaobserwuj sygnały wysyłane przez Twój organizm, które niezawodnie świadczą o tym, że czas najwyższy udać się do fizjoterapeuty.

Codziennie zasypiasz i budzisz się z bólem

Taka sytuacja jest nieakceptowalna i powinna wręcz zmusić Cię do skorzystania z pomocy fizjoterapeuty. Chroniczny ból, zwłaszcza w młodym wieku, wymaga diagnostyki i podjęcia leczenia, które może bazować na indywidualnie dobranej rehabilitacji. Nie przechodź do porządku dziennego nad bólem kręgosłupa, barku, kolana etc.

Masz nawracające kontuzje

Jeśli od pewnego czasu jesteś w stanie permanentnej kontuzji, a po zaleczeniu jednego urazu bardzo szybko pojawia się kolejny, to coś jest nie tak. Może to wskazywać na problemy ze strony kręgosłupa, co powoduje instynktowne nadmierne obciążanie niektórych partii ciała, skąd już tylko krok do kontuzji.

Nie możesz komfortowo uprawiać sportu

Osoby aktywne, które odczuwają stały ból podczas uprawiania sportu, nie mogą zwlekać z wizytą u fizjoterapeuty. Odpowiednio dobrana rehabilitacja pozwoli Ci odzyskać radość z uprawiania sportu, poprawić osiągane wyniki oraz szybko realizować cele, np. wzmocnić ciało, zwiększyć masę mięśniową, schudnąć etc.

Z trudem przychodzi Ci wykonywanie nawet prostych czynności

Przyznasz, że sytuacja, w której młody facet nie może normalnie zawiązać sznurowadeł, pobawić się z dzieckiem na podłodze, wziąć pociechy na barana czy przynieść siatek z zakupami do domu, zakrawa na absurd. Jeśli tak to właśnie wygląda u Ciebie, to jak najszybciej umów się na konsultację u sprawdzonego fizjoterapeuty.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie