Top 5 najpiękniejszych plaż w Polsce

Krzysztof Jagielski
30.05.2022

Powiedzenie „cudze chwalicie, swego nie znacie” można odnieść również do wyjazdów wakacyjnych. Zdecydowana większość Polaków wyjeżdża na urlop w odległe krańce świata, kiedy plaże w Polsce również oferują wiele atrakcji i niezapomniane wakacje. Wystarczy ręcznik plażowy, dobre towarzystwo i pogoda.

Jakie plaże są szczególnie urokliwe w Polsce?

Łeba to absolutny numer jeden przede wszystkim ze względu na delikatny i drobny biały piasek, który potrafi przenieść nas do zupełnie innego klimatu. Główna plaża w Łebie jest szeroka i piaszczysta, ale w sezonie bardzo zatłoczona. Od centrum miasta oddziela ją las, czyli idealne miejsce do spacerów. To właśnie w Łebie znajduje się największy kompleks ruchowych wydm objętych ochroną UNESCO – można je podziwiać w Słowińskim Parku Narodowym. Największa ruchoma wydma ma zachwycającą wysokość 42 metrów. Robi duże wrażenie.

Kiedy ręcznik plażowy, bikini i inne potrzebne rzeczy są już przygotowane na wakacje, warto rozważyć odwiedzenie Świnoujścia. Mowa o mieście portowym, które leży na 44 różnych wyspach, gdzie tylko 3 z ich są zamieszkane. Na uwagę zasługuje szeroka plaża przyciągająca tysiące turystów nie tylko z Polski, ale i całego świata. To miejsce szczególnie polecane dla rodzin z dziećmi, gdyż plaże charakteryzują się wysokim standardem czystości i bezpieczeństwa. Wyjazd to Świnoujścia gwarantuje dobrą zabawę i niezwykłe wspomnienia. Płytkie zejście do morza również zwraca uwagę i ciepła woda w porównaniu do innych miejscowości.

Dębki to kolejna ciekawa propozycja. Plaża jest szeroka, czysta i nieco mniej popularna. Delikatny biały piasek jest miły w dotyku, a naturalny krajobraz, w którym nie widać większej ingerencji człowieka zachwyca i pozwala odetchnąć od centrum miasta i natłoku cywilizacji. Wypożyczalnia sprzętu wodnego pozwala na doskonałą zabawę dla całej rodziny. Można też wypożyczyć ręcznik plażowy, leżaki, parasole i inne niezbędne dodatki. Na uwagę zasługuje urocze ujście Piaśnicy do morza, gdzie można zdecydować się na spływ kajakiem.

Ustka to miejsce, które tętni życiem. Drobny piasek to gwarancja masażu dla stóp, a także świetny materiał budowlany dla pociechy. Każdego roku powierzchnia plaży zwiększa się ze względu na budowę sztucznej rafy, która zabezpiecza brzeg morski. Promenada morska zachęca do romantycznych spacerów albo cieszenia się wypoczynkiem w gronie rodziny i znajomych. Wiele barów i restauracji tętniących życiem oferuje pyszne ryby oraz inne smakołyki. Mikoszewo to mniej znana plaża usytuowana na terenie rezerwatu przyrody. To miejsce dla osób, które chcą odpocząć od hałasu i tłumów. Jest tutaj spokojnie i uroczo. Aby dotrzeć na miejsce, trzeba przejść przez las oraz wydmy. Na plaży można znaleźć sporo bursztynów.

Artykuł partnera.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie