TOP 6 wrogów udanego seksu – przez to możesz mieć problem z osiągnięciem orgazmu

Krzysztof Jagielski
31.10.2016

Seks ma zupełnie inne znaczenie dla kobiet i mężczyzn. W przypadku panów udane igraszki zawsze muszą się skończyć orgazmem. Gdy do niego nie dochodzi, jest problem. Pojawia się rozgoryczenie, wstyd, poczucie bezsilności. Tymczasem musisz zdać sobie sprawę, że orgazm nie jest czymś automatycznym i nie zawsze można go osiągnąć. Szczególnie w sytuacji, gdy sam utrudniasz sobie zadanie. Co może stanąć Ci na przeszkodzie w szczytowaniu? Poznaj 6 największych wrogów.

  1. Alkohol – z nim bywa różnie, ponieważ alkohol w niewielkich dawkach może wzmagać doznania erotyczne i bardzo pomóc Ci w łóżku. Jednak w nadmiarze jest poważną przeszkodą w osiągnięciu orgazmu. Dlaczego? To proste – ponieważ znieczula. Jeśli więc masz ochotę na zabawę z partnerką, to po alkohol sięgaj z umiarem.
  2. Strach – to problem, który dotyczy mężczyzn walczących z przedwczesnym wytryskiem. Kochając się tak bardzo skupiają się na tym, aby dać partnerce jeszcze odrobinę satysfakcji, że kompletnie zapominają o swoich potrzebach. Efektem są problemy z utrzymaniem erekcji oraz z osiągnięciem orgazmu.
  3. Stres – kto się z nim nie zmaga? Jednak niektórzy mężczyźni żyją w tak silnym stresie, że kompletnie paraliżuje on ich pożycie seksualne. Jeśli kochasz się z partnerką i jednocześnie myślisz o kontrahencie, który od 3 miesięcy nie opłacił dużej faktury, to naprawdę nic z tego nie będzie. Uwolnij głowę, rozluźnij się, dopiero wtedy wskazuj do łóżka.
  4. Leki – niektóre leki mogą mieć działanie znieczulające, co odbije się na jakości pożycia seksualnego. Zdarza się też, że dany farmaceutyk wywołuje zaburzenie erekcji. Dlatego w rozmowie z lekarzem przepisującym lek dopytaj go o możliwe efekty uboczne i poproś o coś, co nie wpłynie na Twoje łóżkowe doznania.
  5. Kłótnia – każdy wie, że łóżko najlepiej godzi partnerów, ale bywają sytuacje, gdy lepiej dać sobie trochę czasu i przez chwilę od siebie odpocząć. Po ostrej kłótni nie proponuj partnerce seksu, bo prawdopodobnie i tak nie będzie on udany. Zarówno dla Ciebie, jak i dla niej.
  6. Zbytnie starania – ten problem dotyczy mężczyzn, którzy często zmieniają partnerki. To zupełnie naturalne, że chcesz zaimponować kobiecie swoimi łóżkowymi umiejętnościami. Może to jednak przynieść odwrotny skutek. Opóźnianie wytrysku spowoduje, że ostatecznie będzie Ci bardzo trudno osiągnąć orgazm. Dlatego nigdy nie udawaj kogoś, kim nie jesteś. Zachowuj się naturalnie – kobiety to cenią.

Powyższe rady pomogą Ci, jeśli problemy z osiągnięciem orgazmu są u Ciebie sporadyczne. Jeśli natomiast powoli staje się to normą, jak najszybciej zgłoś się do seksuologa. Być może problem jest znacznie poważniejszy.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.