Twój pierwszy raz... u kosmetyczki. Co powinieneś wiedzieć przed wizytą w salonie kosmetycznym?

Antoni Kwapisz
12.03.2016

Czyli jednak się stało. Poważnie myślisz o wybraniu się do salonu kosmetycznego, choć przez lata wydawało Ci się to tak samo dziwne, jak miłość do teściowej. Dziś natomiast coraz częściej dostrzegasz niedoskonałości swojej skóry, narzekasz na wygląd paznokci czy stóp. Brawo, odwaga w przełamywaniu stereotypów i własnych lęków to oznaka męskości! Zanim jednak wybierzesz się do kosmetyczki sprawdź, co powinieneś wiedzieć przed wizytą w salonie kosmetycznym. Uwierz, wszystko tam będzie dla Ciebie nowe.

Cena nie jest najważniejsza

Jako przedstawiciel tej praktycznej płci z pewnością zastanawiasz się, ile też te wszystkie zabiegi mogą kosztować. Pamiętaj jednak, że nie jest to absolutnie kwestia kluczowa. Niska cena w tej branży zwykle oznacza kłopoty, a w najlepszym razie po prostu niezadowolenie z efektu.

Dlatego wybierając salon kieruj się jego wyglądem i wyposażeniem oraz opiniami – najlepiej zaufaj kosmetyczce, z której usług jest zadowolona Twoja partnerka, siostra etc.

Oceń salon po wyposażeniu

Teoretycznie nie powinno się oceniać książki po okładce, ale w branży kosmetycznej ta mądrość ludowa nie ma zastosowania. Choć nie jesteś ekspertem, to bez trudu, już po kilku minutach spędzonych w wybranym salonie, będziesz w stanie ocenić jego profesjonalizm.

Zwróć uwagę na jakość sprzętu, jakim dysponuje salon. Sprawdź, czy kosmetyczki są profesjonalnie ubrane, czy nie przychodzą do pracy, jakby wybierały się na pokaz mody. Koniecznie oceń czystość, bo higiena jest kwestią Twojego bezpieczeństwa. Dużo na temat salonu powie Ci zachowanie personelu – czy ktoś natychmiast po Twoim wejściu chciał Ci pomóc? Może zostałeś zbyty lub stałeś się niewidzialny? To szczegóły, na których naprawdę warto się skupić.

Przygotuj się do rozmowy z kosmetyczką/kosmetologiem

Oczywiście nikt nie oczekuje od Ciebie, że będziesz doskonale znać pełen leksykon chorób skórnych, ale przynajmniej postaraj się jak najdokładniej opisać kosmetyczce, z jakimi problemami się zmagasz. Owszem, sama bez trudu to zweryfikuje po krótkim rekonesansie, ale Twoje obserwacje mogą znacznie ułatwić jej pracę i sprawić, że efekt wizyty będzie udany.

Nie wstydź się mówić o swoich problemach. Doświadczona kosmetyczka widziała już wiele i z pewnością nic jej nie zdziwi. Nigdy też nie pytaj o to, „czy obsługują Państwo mężczyzn?”, bo jest to już standard. Do salonów kosmetycznych regularnie chodzi coraz więcej facetów i jest spora szansa, że w czasie Twojej wizyty na fotelu obok spotkasz przedstawiciela swojej płci.

Warto wiedzieć

Zapamiętaj także, jakich kosmetyków używasz na co dzień. Być może kosmetyczka szybko dostrzeże związek między nimi a Twoimi problemami.

Jakim zabiegom najczęściej poddają się faceci?

Standardem jest już męski manicure. Coraz więcej panów zdaje sobie sprawę, że wygląd ich dłoni i paznokci ma duże znaczenie dla budowania profesjonalnego wizerunku, szczególnie w relacjach biznesowych.

Mnóstwo facetów poddaje się także zabiegom na twarz, szczególnie tym regenerującym. Trudy dnia codziennego, słaba jakość atmosfery, stres – to mocno odbija się  na wyglądzie naszych męskich twarzy. Część panów oczywiście chce także zatrzymać czas i poddaje się zabiegom odmładzającym.

Kolejny klasyczny zabieg proponowany facetom w salonach kosmetycznych, to różne formy masażu. Świetna sprawa po ciężkim tygodniu. Pamiętaj tylko, że nie każdy salon oferuje taką usługę. Masaż nie jest także lekarstwem na zwyrodnienia kręgosłupa.

Na koniec zabieg budzący chyba najwięcej kontrowersji, czyli męska depilacja. Jest to kwestia indywidualna. Kosmetyczki doskonale wiedzą, że jest cała masa panów usuwających włosy z klatki piersiowej, pach, pleców, a nawet z nóg i twarzy.

Skoro planujesz wizytę w salonie kosmetycznym, to znaczy, że masz taką potrzebę. Nie ma w tym nic dziwnego, a tym bardziej wstydliwego. Pamiętaj, że zadbany mężczyzna w oczach innych jest facetem świadomym i pewnym siebie.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.