Urban grilling, czyli grillowanie w wielkim mieście. Poznaj najnowszy trend!

Marek Szydełko
15.07.2020

Mieszkając w mieście, nie musisz odmawiać sobie przyjemności wspólnego grillowania z przyjaciółmi i bliskimi. Poznaj grille elektryczne Weber i rozpocznij przygodę z urban grilling!

Moda na grillowanie w mieście

W ostatnich miesiącach większość z nas spędzała większość czasu w domu. Część z nas odbierała to jako ograniczenie, inni poszukiwali sposobów, aby przenieść swoje ulubione aktywności z terenu do czterech ścian lub na własny balkon. Urban grilling to pojęcie, które coraz częściej pojawia się w codziennej mowie i jest synonimem dobrej zabawy przy grillu w warunkach miejskich. Do grillowania w mieście niezbędny będzie Ci grill elektryczny! Dobry sprzęt sprawi, że nic nie zakłóci Twojego sezonu grillowego.

Grille elektryczne Weber

Zaletą grilla elektrycznego jest niewątpliwie to, że nie wymaga on użycia opału (węgla lub gazu). Wystarczy podłączyć sprzęt do prądu, by za chwilę móc przygotować ulubione potrawy z rusztu. Grille elektryczne Weber zadowolą też niejeden gust estetyczny oraz potrzeby osób, które lubią, gdy w codziennych czynnościach wspierają je ciekawe gadżety. Tu warto zwrócić uwagę na grille elektryczne z serii Pulse, które wyposażone są w wyświetlacz w technologii LED pozwalający odczytać temperaturę wewnątrz grilla. 

Ponadto, grille Pulse umożliwiają zastosowanie systemu iGrill. Dzięki zestawowi sond do pomiaru temperatury oraz darmowej aplikacji możemy sprawdzić temperaturę każdego z przygotowywanych dań. A możliwości kontroli temperatury pieczenia w grillach elektrycznych są szerokie – przygotujesz w nich nawet dania, które wymagają 300 stopni Celsjusza! Warto wspomnieć również, że grille elektryczne Pulse posiadają dwie niezależne strefy grillowania. Oznacza to, że równocześnie przygotujesz na nich potrawy, które wymagają różnych temperatur pieczenia.

Wygoda i bezpieczeństwo przede wszystkim 

Grill elektryczny umożliwia nam bezpieczne grillowanie na balkonie lub tarasie. Odpowiednio dobrany elektryk może znaleźć również zastosowanie na działce lub w ogrodzie. Na małych balkonach sprawdzą się grille Pulse 1000 i Pulse 2000 oraz Q 1400 i Q 2400. Grill Pulse 2000 z wózkiem sprawdzi się na większych balkonach, tarasach lub w ogrodzie, ponieważ wyposażony jest w stolik z kółkami, który umożliwia przemieszczanie sprzętu. Wygodnym rozwiązaniem jest również grill serii Q ze stojakiem. Grille Pulse 2000 i 2000 z wózkiem dysponują sporą powierzchnią grillowania: 49 x 39 cm. Jeszcze większą powierzchnię do przygotowywania ciepłych dań oferuje grill Q 2400. Tu powierzchnia rusztu wynosi aż 54 x 39 cm, czyli mamy ponad 2100 cm2 do zagospodarowania.

Każdy grill elektryczny Weber wyposażony jest w specjalny system odprowadzania tłuszczu. Tłuszcze z marynat oraz wypieczone z potraw w trakcie podgrzewania spływają do specjalnej, jednorazowej miseczki. Dzięki temu nie tylko pozbawiamy potrawy zbędnego tłuszczu, ale również ułatwiamy sobie późniejsze czyszczenie grilla.

Szeroki wachlarz oferty grilli elektrycznych Weber – ich wielkości, kształtów i wyposażenia - sprawia, że z łatwością dobierzesz sprzęt do swoich potrzeb. Grill elektryczny wpisuje się doskonale w założenia urban grilling, pozwalając cieszyć się przyrządzaniem grillowanych potraw niezależnie od metrażu, dostępności terenu zielonego i bez względu na porę roku.

Artykuł partnera.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.