W czym nigdy nie powinieneś wychodzić z domu, jeśli chcesz być uważany za eleganckiego mężczyznę?

Maciej Piwowski
13.02.2023

Elegancja to dość obszerny termin, który każdy może interpretować na własny sposób. Są jednak pewne niepodważalne kanony, obowiązujące również w modzie męskiej. Jeśli Twoją ambicją jest uchodzić za eleganckiego faceta, to musisz dbać o swój image również w nieformalnych sytuacjach, na przykład wychodząc z domu do sklepu czy na spacer z psem. W czym nigdy nie powinieneś się pokazywać? Sprawdź to w naszym poradniku.

Dresy

Wiemy, że są wygodne, ale takie ubranie możesz zakładać wyłącznie w domu oraz na siłowni, ewentualnie podczas uprawiania sportu na świeżym powietrzu. Spacerowanie w dresach czy wychodzenie w nich do sklepu nie przystoi eleganckiemu mężczyźnie – koniec i kropka.

Ubłocone buty

Dawniej mówiono, że eleganckiego mężczyznę ocenia się po butach. Dziś ta zasada nadal obowiązuje, nawet w nieformalnych sytuacjach. Nie wychodź z domu w ubłoconych butach, nie ważne, czy są to Oksfordy czy zwykłe obuwie sportowe.

Mocno sfatygowana kurtka

Wielu facetów ma taką kurtkę w swojej garderobie i zakłada ją np. do mycia samochodu czy na spacer z psem. Jeśli jednak planujesz pokazywać się ludziom, to radzimy zrezygnować z tej kurtki, ponieważ po prostu źle w niej wyglądasz.

Zmechacona czapka

Nawet jeśli jest to Twoja ulubiona czapka, jest wygodna i ciepła, ale ma już swoje lata i widać to po niej, to zapomnij, że masz taką czapkę w szufladzie. Zakładaj ją tylko do ogrodu, do prac w garażu, ale nie pokazuj się w niej na ulicy, ponieważ to przeczy wizerunkowi eleganckiego mężczyzny.

Za duże ubrania

Co prawda ubrania oversize są modne, ale tylko te noszone świadomie. Do tej kategorii nie zaliczymy za dużych dżinsów, które były Ci dobre kilka lat temu, a dziś – pisząc kolokwialnie – zjeżdżają Ci do kostek. Nie, pasek nic nie zmieni – za duże ubrania są nieeleganckie i nie pasują mężczyźnie chcącemu akcentować swoją klasę.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.