W czym pomoże trener personalny?

Krzysztof Jagielski
01.10.2021

Dobry trener personalny

Dobry i skuteczny trener personalny to osoba, której powierzamy ciało i zdrowie. Piękny wygląd, kondycja i smukła sylwetka to obecnie trend, któremu ulegają kobiety i mężczyźni. Nie zawsze wiedzą, jak ćwiczyć, które zajęcia pomogą zrealizować cel, więc trening personalny staje się opcją szytą na miarę. Korzystanie z różnych form aktywności fizycznej ma swoje zalety, ale jeśli zależy nam na konkretnym efekcie, warto sięgać po wsparcie specjalistów. Dobry trener personalny pomoże zarówno przy doborze ćwiczeń, skontroluje, czy poprawnie je wykonujemy, będzie motywacją oraz dietetykiem.

W czym pomoże trener personalny?

Teoretycznie trenerem personalnym może zostać każdy. Warto więc dokładnie przyjrzeć się specjaliście, którego zatrudniamy. Lepiej jest korzystać z usług doświadczonego specjalisty niż osoby po weekendowym kursie. I nie chodzi tu tylko o sam efekt, ale także o to, by nie zrobić sobie krzywdy. Warto przeczytać dostępne opinie, umówić się na kilka spotkań, by sprawdzić, czy pasuje nam trener personalny. To on nawet w czasie pierwszego treningu jest w stanie wyłapać wzorce ruchowe oraz nasze dysfunkcje i zaplanować naszą ścieżkę.

Dla kogo trening personalny?

Treningi personalne stają się dobrym pomysłem dla tych, którzy dążą do wymarzonej sylwetki, chcą zwiększyć masę mięśniową czy też pozbyć się niezdrowych nawyków żywieniowych. To cały system działań, które łączy to, że są skrojone na miarę. I dlatego trener osobisty zaczyna od bardzo dokładnego wywiadu. Każda z informacji może być bowiem istotne w ocenie naszego trybu życia i w zaplanowaniu, jakie ćwiczenia będą dla nas optymalne. Poza tym trenerzy personalni wyznaczają realne cele. Bierze się pod uwagę obecną kondycję, a także oczekiwania dotyczące wyglądu, siły, samopoczucia czy też sprawności.

Zajęcia z trenerem personalnym

Warto pamiętać, że profesjonalna kadra trenerska zawsze powinna dążyć do tego, by nie tylko wzbudzić zaufanie, ale także, by stać się autorytetem w dziedzinie. Chodzi o to, by wspierać swoich podopiecznych także w chwilach zwątpienia, wtedy, gdy plan treningowy jest trudny do zrealizowania, a motywacja spada czy też w natłoku codziennych spraw brakuje czasu na zajęcia. I dlatego właśnie warto zestaw ćwiczeń zawsze dopasować do celu. Zajęcia na świeżym powietrzu czy na siłowni to prosty sposób, by pożegnać zbędne kilogramy, nabrać masy mięśniowej, a także poznać rozmaite sztuki walki. Dobry trener staje się najlepszym przewodnikiem wtedy, gdy akurat najbardziej go potrzebujesz.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.