Wciąż nie kupiłeś „Cyberpunka 2077”? To dobrze!

Remigisz Szulc
15.02.2021

Jeśli jesteś fanem gamingu, to z pewnością śledziłeś kolejne doniesienia o zbliżającej się premierze „Cyberpunka 2077”. Monumentalna gra polskiego studia CD Projekt RED bez wątpienia jest przełomem w świecie cyfrowej rozrywki, ale została wydana… o rok za wcześnie. Na grę zaraz po premierze wylała się fala hejtu, po części zasłużonego. Jeśli więc jeszcze jej nie kupiłeś, to masz szczęście. Nie oznacza to, natomiast, że powinieneś całkowicie zapomnieć o tym tytule. Dlaczego warto kupić „Cyberpunka 2077”, ale dopiero wiele miesięcy po premierze?

Daj studiu czas, na naprawienia błędów

To nie jest tak, że CD Projekt RED wypuścił bubla i teraz umywa od tego ręce. Studio natychmiast zareagowało na krytykę, a prezes spółki giełdowej osobiście przeprosił graczy i przyznał, że firma uległa presji inwestorów, aby wydać grę w terminie (i tak przecież kilkakrotnie przekładanym). W rzeczywistości jednak ten tytuł wymagał jeszcze wielu miesięcy intensywnej pracy, co też właśnie się dzieje.

Studio wypuściło już zestaw mniejszych łatek, ale czekamy na wielki patch, który ma się pojawić wczesnym latem 2021 roku. Gdy to już nastąpi, wówczas będzie można bez obaw wydać pieniądze na „Cyberpunka 2077”. Do tego czasu byśmy się wstrzymali.

Cena szybko spada

W dniu premiery gra kosztowała grubo ponad 200 złotych, co i tak nie było wcale aż tak wygórowaną ceną, biorąc pod uwagę stale rosnące koszty nowych gier. W momencie pisania tego artykułu cena na konsole spadła już wyraźnie poniżej 200 złotych. Do momentu wydania patcha można się spodziewać, że uda się upolować „Cyberpunka 2077” za około 150 złotych, co będzie już bardzo atrakcyjną ceną biorąc pod uwagę rozległość cyfrowego świata oraz stopień zaawansowania tego tytułu.

Najpierw kup sobie konsolę nowej generacji

To bardzo dobra rada, którą szczególnie powinieneś wziąć sobie do serca. Prawda jest taka, że nawet po wydaniu patcha granie w „Cyberpunk 2077” będzie miało sens wyłącznie na mocnym komputerze lub konsoli nowej generacji – PlayStation 5 lub Xbox series X. Starsze konsole są po prostu za słabe, aby udźwignąć ten monumentalny tytuł, dlatego szkoda nerwów i straconego czasu.

Zainwestuj więc w konsolę nowej generacji, poczekaj na patch i wtedy z czystym sumieniem kup „Cyberpunka 2077” – pomimo licznych błędów jest to prawdziwie przełomowa gra, która będzie odciskać swoje piętno na całej branży przez wiele lat.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.