Weekend w Krakowie z dziećmi? Bardzo dobry pomysł!

Krzysztof Jagielski
11.02.2024

Kraków to najchętniej odwiedzane miasto w Polsce przez zagranicznych turystów. Fani historii i zabytków nie mogą pominąć Krakowa na liście swoich celów. Bardzo dobrą okazją do przyjazdu do Krakowa jest przedłużony weekend, który warto spędzić w królewskim mieście z całą rodziną. Dlaczego? Oto kilka argumentów.

Kraków jest piękny

Weekend w Krakowie to super sposób na zwiedzenie tego przepięknego miasta. Rodzice mogą sobie je przypomnieć, zaktualizować wiedzę historyczną, ponownie zajrzeć na Wawel czy napawać się niepowtarzalnym klimatem krakowskiego Kazimierza.

Mnóstwo atrakcji dla dzieci

Kraków oferuje wiele atrakcji dla najmłodszych, dlatego możesz mieć pewność, że weekend w tym mieście nie będzie czasem nudy dla Twoich dzieci.

Do tych najpopularniejszych atrakcji zaliczymy: krakowskie Zoo, Park Wodny Kraków, Zamek Królewski na Wawelu, Muzeum Lotnictwa Polskiego, podziemia Rynku, a także Park im. Henryka Jordana.

Dla dzieci interesujące może być także odwiedzenie Sukiennic, Rynku, Żywego Muzeum Obwarzanka, Muzeum Iluzji czy licznych centrów nauki, które oferują edukację poprzez zabawę.

Bliskość gór

Przedłużony weekend w Krakowie warto połączyć z wypadem w Tatry, od których stolicę Małopolski dzieli tylko około 100 kilometrów. To fajna okazja, aby zabrać dzieci w góry i np. urządzić sobie rodzinny spacer do jednej z tatrzańskich dolin.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie