Weekendowy wyjazd z rodziną? Koniecznie bez telefonów!

Mariusz Siwko
11.04.2023

Weekendowe wyjazdy cieszą się coraz większą popularnością. Nie wymagają takiego zaplecza finansowanego jak pełnoprawne wakacje, można je planować właściwie z tygodnia na tydzień, tym samym gwarantując sobie dobrą pogodę. Jeśli właśnie rozważasz zabranie rodziny na fajny weekend za miasto, to skorzystaj z naszej wskazówki i zarządź, że telefony zostają w domu. Dlaczego? Oto główne powody.

Elektroniczny detoks

Odpoczynek od urządzeń elektronicznych jest szalenie ważny. Oczywiście nie da się z nich całkowicie zrezygnować, natomiast warto szukać okazji do tego, aby nie musieć sięgać po telefon czy tablet. Rodzinny wyjazd idealnie temu sprzyja. Dwa dni bez elektroniki to prawdziwy odpoczynek dla oczu i głowy.

Prawdziwa bliskość z rodziną

Telefon – jakkolwiek nie deprecjonujemy jego funkcjonalności – stawia ścianę między ludźmi. Ogranicza kontakty osobiste, pochłania mnóstwo czasu i sprawia, że szukamy doznań w wirtualnej rzeczywistości. Rodzinny wyjazd jest dobrą okazją do tego, aby całkowicie odciąć się od Internetu i zobaczyć, że mamy wokół siebie fantastycznych, interesujących ludzi, z którymi koniecznie trzeba budować bliskie relacje – jeśli to zaniedbasz, to w przyszłości, gdy dzieci dorosną, trudno będzie nadrobić te zaległości.

Przypomnicie sobie, że można fajnie spędzać czas bez telefonów

Jest wiele sposobów na spędzenie czasu z rodziną i każdy z nich nie ma nic wspólnego z używaniem telefonu. Zamiast gapić się w ekran i przeglądać wciąż te same portale, nakręcając się złymi informacjami czy głupimi komentarzami, lepiej idźcie na długi spacer, pograjcie w piłkę, w gry planszowe, poobserwujcie przyrodę, wybierzcie się na basen etc. Opcji jest całe mnóstwo.

Pełniejsze wykorzystanie weekendowego wyjazdu

Weekendowe wyjazdy mają to do siebie, że bardzo szybko się kończą. Jeśli chcesz nieco spowolnić upływ czasu, to koniecznie zapowiedz rodzinie, że telefony zostają w domu. Dzięki temu lepiej wykorzystacie każdą wspólnie spędzoną minutę, co przyniesie większą satysfakcję z rodzinnego wyjazdu.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie