Wybieramy hotel na rodzinny wyjazd na weekend – czym się kierować?

Mateusz Nowak
13.01.2023

Planujesz krótki wypad z rodziną, na przykład na przedłużony weekend? To świetny pomysł na wspólne spędzenie czasu. Fajnie byłoby zabrać najbliższe osoby do dobrego hotelu, który stworzy warunki do wypoczynku, dostarczy wielu atrakcji, a przy tym zapewni pyszne jedzenie i brak jakichkolwiek zmartwień. Czym się kierować przy wyborze hotelu na rodzinny wyjazd? Oto najważniejsze kryteria.

Animacje dla dzieci

Przede wszystkim warto poszukać hotelu dla rodzin, o czym będą świadczyć dostępne na miejscu animacje dla najmłodszych. Jeśli hotel chwali się salą zabaw, w której nad bezpieczeństwem i dobrym humorem dzieci czuwają profesjonalni animatorzy, to zdecydowanie jest to dobry trop. Zwłaszcza, że pozwoli to rodzicom nieco odsapnąć.

Atrakcje wodne

Na pewno dobrze będzie zabrać rodzinę do hotelu z atrakcjami wodnymi. Nie musi to być oraz aquapark czy bardzo rozbudowana strefa SPA&Wellness. Przyda się jednak basen, jacuzzi z ciepłą wodą i brodzik dla maluchów.

Zabiegi dla dwojga

Szukając hotelu na rodzinny wyjazd upewnij się, że upatrzony obiekt ma ofertę dla rodziców. Świadczy o tym dostępność zabiegów odnowy biologicznej, w tym dla dwojga – na przykład masaży relaksacyjnych. W tym czasie dzieci mogą zostać pod opieką wspomnianych już animatorów.

Atrakcyjna okolica

Niezależnie od tego, jak długo ma potrwać rodzinny wyjazd, warto zadbać o to, aby nikt nie mógł narzekać na nudę. Może być z tym problem, jeśli hotel znajduje się pośrodku niczego. Dlatego sugerujemy rozejrzeć się za obiektem położonym w atrakcyjnym miejscu, na przykład nad morzem czy w górach.

Krótki dojazd

Ważne jest to, aby nie zamęczyć siebie i najbliższych długim dojazdem. Jeśli mieszkacie w północnej Polsce i chcecie wyskoczyć gdzieś na weekend, to celuj w hotele położone w odległości do 200-300 kilometrów od domu, na przykład na Kaszubach czy w Borach Tucholskich.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.