Wybierasz się do aquaparku z rodziną? Oto kilka wskazówek na początek

Remigisz Szulc
04.02.2023

Wizyta w aquaparku jest jednym z fajniejszych pomysłów na aktywne spędzenie czasu z rodziną. W całej Polsce nie brakuje atrakcyjnych obiektów, które zapewnią masę atrakcji na kilka godzin. Jeśli planujesz po raz pierwszy zabrać rodzinę do parku wodnego, to na dobry początek poznaj kilka wskazówek od doświadczonych bywalców takich przybytków.

Dzieci nie mogą zostać bez opieki

Nie ważne, ile lat mają Twoje dzieci. Pozostawienie ich bez opieki na terenie aquaparku jest skrajnie nieodpowiedzialne. Owszem, nad bezpieczeństwem gości czuwają ratownicy, ale w tłumie naprawdę łatwo jest przeoczyć osobę, która potrzebuje pomocy. Dlatego nie spuszczaj dzieci z oka.

Wykup nieco dłuższy bilet – wyjdzie taniej

Jeśli rozważasz kupienie biletu dwugodzinnego, to od razu zapomnij o tym pomyśle. Trzy godziny to takie minimum, ponieważ w dużych Aquaparkach czas płynie błyskawicznie i dzieci pewnie nie zdążyłyby skorzystać ze wszystkich atrakcji. Poza tym pamiętaj, że im dłuższy pobyt, tym de facto bilet jest tańszy. Dodatkowo przypominamy, że w czas pobytu wlicza się przebranie i wysuszenie włosów po szaleństwach w wodzie.

Przygotuj się na kolejki do wejścia

To problem większości aquaparków w Polsce, nawet tych, które oferują sprzedaż biletów online. Dlatego naprawdę warto wybrać się do takiego obiektu możliwie jak najwcześniej, kiedy kolejki nie są jeszcze długie.

Spróbuj zaparkować możliwie najbliżej wejścia

Nie chodzi tutaj o promowanie lenistwa, ale o względy praktyczne. Jeśli znajdziesz miejsce parkingowe blisko wejścia, to unikniesz problemu, jakim jest długie spacerowanie parkingiem z dziećmi, które dopiero co wyszły z wody – tym samym zminimalizujesz ryzyko przeziębienia.

Licz się z koniecznością zjedzenia czegoś na terenie aquaparku

W czas pobytu na terenie aquaparku warto wliczyć zjedzenie czegoś w barze. Dzieci na pewno szybko zgłodnieją po szaleństwach w wodzie, dlatego uwzględnij budżet na hamburgera, hot-doga czy inny fast food – na wartościowe jedzenie w takich punktach raczej nie ma co liczyć.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie