Wygodne i praktyczne ubranka dla niemowląt

Jerzy Biernacki
14.05.2020

Rodzice szukając odzieży niemowlęcej dla swojego dziecka starają się wybierać produkty które spełnią ich wymagania zarówno na płaszczyźnie wizualnej jak i jakościowej. Osoby doświadczone zwykle nie mają większego problemu z rozpoznaniem czy dany produkt będzie odpowiedni. Więcej kłopotu mają osoby spodziewające się pierwszego dziecka. Zakup wyprawki to przyjemność dla obojga rodziców. Jednak zdarza się, że czasami spada to na barki taty - szczególnie w przypadku pojawienia się na świecie wcześniaków. Warto więc będąc odpowiedzialnym mężczyzną posiadać w tym temacie przynajmniej podstawowe informacje.

Kompletując swoją pierwszą wyprawkę warto wybierać różne rodzaje ubranek dla noworodka. Pozwoli to sprawdzić i wyrobić sobie swoje zdanie na temat komfortu dla dziecka i wygody dla rodzica. Pamiętajmy, że często rady innych osób mogą być nie sprawdzone w naszym przypadku. Bardzo często zdarzają się sytuacje w których jeden rodzic całkowicie rezygnuje np. z kaftaników a inny nie wyobraża sobie inaczej ubrać malucha.

Aby tym mniej doświadczonym rodzicom ułatwić pierwsze kroki z kompletowaniem „szafy” malucha przygotowaliśmy kilka rad o których warto pamiętać podczas zakupów.

Bez względu na jaki typ odzieży się decydujemy warto dokładnie sprawdzić z jakiej dzianiny został dany produkt uszyty. Taka informacja najczęściej jest zawarta na metce produktu lub w opisie sklepu internetowego. Jeśli wybierzemy produkt polski ogromna większość producentów szyje ubranka z bawełny 100%. Czasami w produktach dla których istotna jest lepsza rozciągliwość materiału możemy znaleźć niewielkie domieszki innych włókien. Decydujmy się w większości na ubranka typowo bawełniane oraz z wyższej jakości bawełny organicznej.

Szukając produktów dla niemowląt warto wybierać sprawdzone sklepy. Oferują one produkty znanych marek które stale dbają o jakość. Jeśli liczymy na duży wybór i atrakcyjne ceny warto zajrzeć do sklepu internetowego. Doskonałym przykładem jest sklep https://abc-bobasa.pl/ubranka-dla-noworodka-170 . Znajdziemy tam produkty takich polskich firm jak Eevi, Makoma, Nicol czy niezwykle popularne ubranka firmy Pinokio.

W przypadku noworodków koniecznie wybierajmy odzież, którą producent wyposażył w odpowiednie rozpięcie. Najpopularniejsze są napki pozwalające na szybki odpięcie i zapięcie ubranka. Przykładem ubranek gdzie jest to niezwykle istotne są body niemowlęce i pajacyki w których obecność napek po całej długości ubranka pozwala komfortowo ubrać malucha.

Artykuł partnera serwisu.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.