Wygodny i elegancki look na wakacjach. Co warto spakować do torby podróżnej?

Maciej Piwowski
01.07.2022

Wakacje to czas, kiedy powinniśmy czuć się swobodnie i nie zawracać sobie głowy kwestiami wyglądu. Nie oznacza to natomiast, że możesz sobie pozwolić na byle jaki, niechlujny look. Na szczęście można śmiało połączyć wygodę z elegancją, zwłaszcza będąc facetem. Sprawdź, co powinieneś spakować do torby podróżnej na wakacyjny wyjazd.

Lniane koszule

To zawsze dobry wybór na wakacjach. Lniana koszula jest przewiewna, nie musi być perfekcyjnie wyprasowana, zapewnia ogromny komfort, a przy tym prezentuje się naprawdę fajnie. Można ją zestawić z dowolnymi spodniami i nawet wybrać się w niej do eleganckiej restauracji (polecamy szczególnie uniwersalne koszule z długim rękawem).

Koszulki polo

Chodzenie w koszulach na wakacjach nie jest dla Ciebie? W takim razie co powiesz na koszulki polo? Są nieco grubsze niż standardowe t-shirty, natomiast prezentują się o wiele lepiej – kołnierzyk robi swoje. W dodatku koszulki polo świetnie uwydatniają atuty męskiej sylwetki, a więc szerszą klatkę piersiową i wąską talię.

Mokasyny

Idealne obuwie na wakacje. Oczywiście nie będziesz w nich chodzić cały czas, natomiast warto zabrać je ze sobą z myślą o zwiedzaniu miast czy wizytach w restauracji. Pamiętaj, że w niektórych hotelach – zwłaszcza z wyższej półki – możesz spotkać się z odmową wpuszczenia do restauracji bez pełnego obuwia na stopach.

Lniane spodnie

Doskonałe uzupełnienie wakacyjnego looku w stylu smart casual. Lniane spodnie są niesamowicie komfortowe, niemal nie czuć ich na ciele, zapewniają przewiew i fajnie sprawdzają się w wysokich temperaturach.

Chinosy

Czyli spodnie materiałowe, dopasowane, bardzo fajne na wieczorne wyjście do restauracji czy spacer po mieście w chłodniejszy dzień. Uzupełnij je o lnianą koszulę i mokasyny, a zyskasz gotowy look na wakacje.

Dopasowane bermudy

Z krótkimi spodenkami jest ten problem, że raczej nie myślimy o nich przez pryzmat eleganckiego elementu garderoby. Z drugiej strony w upale trudno byłoby wytrzymać w długich spodniach. Dlatego spakuj do torby krótkie spodenki typu bermudy – koniecznie gładkie, bez bocznych kieszeni i dobrze dopasowane do Twojej sylwetki.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie