Wyjątkowy prezent na czterdziestkę dla żony – kilka ciekawych propozycji

Jerzy Biernacki
23.09.2021

W naszej kulturze przyjęło się, że czterdzieste urodziny świętujemy z wyjątkową pompą. To wiek symbolicznie kończący okres młodości, na co szczególną uwagę zwracają kobiety. Jeśli Twoja żona wkrótce skończy 40 lat, to na pewno już teraz zastanawiasz się, jaki prezent jej sprawić. Niech to będzie coś wyjątkowego, a nie kolejny gadżet elektroniczny. Kilka propozycji zebraliśmy dla Ciebie w naszym poradniku.

Wycieczka w wymarzone miejsce

Twoja żona na pewno wielokrotnie mimochodem rzuciła, że marzyłby się jej jakiś krótki wyjazd tylko we dwoje w piękne miejsce. Może ma nawet konkretną destynację, na przykład Rzym, Barcelonę, Kijów, Paryż etc.? W takim razie nie szukaj innych pomysłów. Podaruj jej na czterdziestkę bilety lotnicze oraz opłacony hotel, choćby tylko na kilka dni. To na pewno będzie strzał w dziesiątkę!

Wakacje życia

Jeśli możesz sobie na to pozwolić finansowo, to na pewno warto rozważyć podarowanie żonie na czterdziestkę właśnie wakacji życia. Dobrze się zastanów, który kierunek mógłby ją zachwycić. Weź pod uwagę jej preferencje względem wakacji – czy woli wygrzewać się na plaży, czy może jednak aktywny wypoczynek? Pod tym kątem dobierz odpowiedni kierunek. I pamiętaj: niech to będzie coś naprawdę ekstra, a nie ta sama miejscówka, do której jeździcie co roku.

Biżuteria

To zawsze dobry pomysł na prezent, zwłaszcza z tak wyjątkowej okazji, jak czterdzieste urodziny. Biżuteria jest ponadczasowa, elegancka, większość kobiet ją uwielbia, a przy tym możesz liczyć na to, że dobrze utrzyma wartość zainwestowanych w nią pieniędzy. Bezpiecznym wyborem na pewno będzie złoty łańcuszek czy bransoletka z przywieszką znanej marki – kobiety lubią je kolekcjonować.

Pakiet SPA

Jeśli z jakiegoś powodu nie możesz być aktywnym uczestnikiem prezentu dla żony (czyli po prostu nie masz czasu, aby z nią gdzieś pojechać), to rozważ podarowanie jej pakietu pobytowego w jakimś eleganckim hotelu SPA. Super opcją będzie opłacenie vouchera dla dwóch osób – wtedy żona będzie mogła zabrać ze sobą koleżankę, co doda temu wyjazdowi atrakcyjności.

Zabieg kosmetologiczny

Z tym prezentem radzimy uważać, aby żona nie pomyślała sobie, że po czterdziestce wyraźnie widać już u niej efekty upływającego czasu. Najlepiej więc będzie podarować jej voucher do kliniki kosmetologicznej, aby mogła sama wybrać najlepszy dla niej zabieg.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.