Wyjazd na wakacje a kontynuowanie treningów – jak to połączyć?

Antoni Kwapisz
27.09.2021

Jeśli od dłuższego czasu trenujesz, na przykład na siłowni, to założymy się, że zachodzisz w głowę, jak rozwiązać kwestię treningów podczas zbliżających się wakacji. Niezależnie od tego, czy jedziesz na kemping, do hotelu czy pensjonatu, to raczej będziesz mieć ograniczony dostęp do specjalistycznych maszyn, ciężarów czy urządzeń typu cardio. Jak nie stracić formy podczas dwutygodniowego urlopu? Na szczęście można sobie z tym dość łatwo poradzić, a kilka wskazówek znajdziesz w naszym poradniku.

Znajdź siłownię na świeżym powietrzu

Na pewno znajdziesz taką w okolicy, ponieważ tego typu siłownie są hitem w praktycznie całej Europie oraz w krajach anglosaskich. Problem z nimi może być w Azji czy w Afryce, jednak tak powinieneś mieć dostęp do siłowni pod dachem oraz infrastruktury do uprawiania kalisteniki – wystarczy przecież tylko trzepak czy prosta konstrukcja z rur.

Wykonuj podstawowe ćwiczenia z wykorzystaniem masy własnego ciała

Do tych ćwiczeń zaliczymy chociażby zwykłe pompki, brzuszki, przysiady czy skłony. To niedoceniane, a bardzo efektywne procedury treningowe. Przykładowo: pompki świetnie rozwijają mięśnie klatki piersiowej, obręcz barkową, mięśnie brzucha oraz biceps i triceps, dlatego wykonując ich 100-200 w ciągu dnia na pewno nie stracisz formy i podtrzymasz efekty bazowego treningu.

Bieganie

Jeśli celem Twoich treningów nie jest zbudowanie masy mięśniowej, ale zrzucenie nadprogramowych kilogramów, to zdecydowanie rekomendujemy bieganie. Na pewno wybierasz się na wakacje w jakieś piękne miejsce, dlatego urządzenie sobie joggingu o poranku czy w czasie zachodu słońca powinno być dla Ciebie dodatkową motywacją. Poza tym bieganie ma tę zaletę, że można je uprawiać praktycznie wszędzie i bez konieczności posiadania specjalnego sprzętu.

Jazda na rowerze

Nie lubisz biegać, ale koniecznie chcesz się poruszać podczas urlopu? Sprawdź, czy gdzieś w pobliżu nie działa wypożyczalnia rowerów. Za niewielką opłatą (w Europie zwykle jest to do 15 euro za dzień) zyskasz dostęp do komfortowego środka lokomocji, który nie tylko pozwoli Ci przeprowadzić solidny trening, ale też wygodnie i szybko zwiedzić największe atrakcje w okolicy.

Pływanie

Jeśli na wakacje wybierasz się nad wodę lub w hotelu będziesz mieć dostęp do basenu, to nie zmarnuj okazji do kontynuowania treningów. Pływanie jest sportem ogólnorozwojowym, świetnie robiącym na sylwetkę, angażującym większość mięśni, a przy tym mającym doskonały wpływ na kręgosłup.

 

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.