Z czym zestawisz joggery?

Remigisz Szulc
22.06.2023

Joggery to bardzo popularne męskie spodnie – zarówno z długimi, jak i krótkimi nogawkami. Ich charakterystyczną cechą jest wiązanie w pasie przy pomocy sznurków. Takie spodnie są super wygodne, a przy tym dość uniwersalne, ponieważ fajnie pasują do mokasynów, obuwia sportowego, sandałów czy skórzanych klapek. Pytanie tylko, z czym zestawić joggery w górnej części stylizacji? Kilka propozycji znajdziesz w naszym poradniku.

Lniana koszula

Joggery + lniana koszula to znakomita stylizacja na lato. Możesz założyć taki zestaw nawet na rodzinną imprezę, szczególnie organizowaną w ogrodzie.

Koszulka polo

Kolejnym idealnym dopełnieniem joggerów będzie elegancka, a jednocześnie zapewniająca swobodę koszulka polo. Taka stylizacja świetnie pasuje na weekendowe wyjścia, spacer z rodziną, ale też niezobowiązującą imprezę ze znajomymi czy nawet do biura, o ile nie obowiązuje Cię oficjalny dress code.

Bawełniana koszula

Odpowiednie joggery, najlepiej w ciemnym kolorze, mogą być podstawą stylizacji biurowej czy półformalnej. Tutaj należy zestawić je z elegancką koszulą z bawełny, jednokolorową, gładką, na przykład z tzw. kołnierzykiem kubańskim. Taki look będzie fajnym pomysłem na wyjście do klubu czy do restauracji.

Koszula w stylu hawajskim

Takie koszule w zasadzie nigdy nie wyszły z mody i jeśli lubisz roślinne motywy, to jak najbardziej możesz przetestować stylizację stanowiącą połączenie wygodnych joggerów z koszulą w stylu hawajskim. Taki zestaw ma wybitnie wakacyjny charakter, dlatego będzie dobry na spacer po plaży czy imprezę w beach barze.

Pamiętaj również, że koszuli czy koszulki polo nigdy nie wkładamy w joggery – chodzi o to, aby materiał zasłaniał sznurki (w takich spodniach nie ma szlufek na pasek).

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie