Za długi pasek od spodni? Sprawdź, jak sobie z tym szybko poradzić

Mateusz Nowak
16.01.2023

Pasek to nieodłączny element męskiej stylizacji. Choć pełni przede wszystkim funkcję użytkową, to dodatkowo może zdobić i dodawać elegancji czy polotu. Wielu mężczyzn znalazło się kiedyś w dość kłopotliwej sytuacji, kiedy to trzeba szybko przygotować się do wyjścia z domu, a stary, dawno nieużywany pasek okazuje się za długi – na przykład w międzyczasie zdążyłeś sporo schudnąć. Co robić? Mamy dla Ciebie kilka wskazówek.

Na początek użyj dodatkowej szlufki

Jeśli w Twoim pasku jest tylko jedna szlufka, to sprawdź, czy zapasowa nie leży gdzieś na dnie szuflady. Możesz też pożyczyć szlufkę od innego paska, na przykład partnerki. Ważne, aby zyskać dodatkowy element przytrzymujący końcówkę zbyt długiego paska, która nie może swobodnie opadać, ponieważ wygląda to nieelegancko.

Zrób dodatkową dziurkę w pasku

Ten pomysł nasuwa się sam i warto go wypróbować, ale tylko wtedy, gdy nie masz już planów związanych z dalszym używaniem obecnego paska. Jeśli chcesz się go pozbyć i kupić nowy, to na razie poratuj się zrobieniem dodatkowej dziurki. Użyj do tego np. rozgrzanego drutu czy noża z wąską, spiczastą końcówką.

Użyj agrafek

Stary, domowy sposób, który zawsze dobrze sprawdza się u chłopców – również tych dużych. W kryzysowej sytuacji, gdy nie masz już czasu, aby iść do sklepu po nowy pasek, możesz użyć zwykłych agrafek do zwężenia spodni w pasie. Powinno pomóc, ale uwaga – agrafki mogą Cię pić podczas siedzenia.

Rozważ szelki zamiast paska

Jeśli tworzysz elegancką stylizację, której kluczowym elementem jest marynarka, a w dodatku masz w garderobie jakieś stare szelki, to możesz ich użyć zamiast paska. Przytrzymają spodnie na swoim miejscu, jednocześnie nie będąc widocznymi spod marynarki.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie