Zabierz partnerkę na noc saunową!

Antoni Kwapisz
13.09.2023

Noce saunowe to szybko zyskujące na popularności imprezy, które mają promować kulturę poprawnego saunowania. Organizują je przede wszystkim hotele ze strefami SPA, ale także kompleksy basenowe czy saunaria. Dlaczego warto wybrać się na noc saunową z partnerką? Kilka argumentów znajdziesz w naszym poradniku.

Super relaks

Jeśli oboje jesteście zmęczeni, zestresowani i czujecie, że brakuje Wam energii życiowej, to uczestniczenie w nocy saunowej może być świetnym sposobem na szybkie naładowanie baterii. To relaks przez wielkie R, który pozwoli Wam się totalnie odprężyć i zostawić problemy dnia codziennego za drzwiami saunarium.

Przełamanie wstydu

Musicie mieć świadomość, że podczas nocy saunowej na terenie obiektu obowiązuje strefa nagości. Ma to na celu oswojenie uczestników wydarzenia z zasadami poprawnego saunowania, które kładą duży nacisk na to, aby nie wchodzić do sauny w stroju kąpielowym. Co więcej, pobyt w saunie często kończy się kąpielą w basenie również w stroju Adama i Ewy.

Zupełnie inne doświadczenie z przebywania w saunie

Podczas nocy saunowych można nauczyć się, jak poprawnie uprawiać saunowanie. Nad przebiegiem wydarzenia czuwa saunamistrz, który pokazuje swoim gościom, co powinni robić, aby odnieść maksymalne korzyści z termoterapii. Jesteśmy przekonani, że jeśli choć raz spróbujecie, to będziecie o wiele częściej odwiedzać saunę i świadomie korzystać z jej dobrodziejstwa.

Warto również dodać, że noc saunowa to kompleksowo zorganizowana impreza, z cateringiem, obsługą, dostępem do basenów czy jacuzzi, co powinno stanowić dodatkową motywację do wypróbowania tej aktywności.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie