Założenie profilu na portalu randkowym: o czym warto pamiętać?

Andrzej Winnicki
09.11.2020

Portale randkowe, kiedyś wyśmiewane i deprecjonowane, obecnie stanowią jeden z najlepszych sposobów na to, aby znaleźć partnerkę czy partnera. Wynika to po prostu z diametralnej zmiany stylu życia współczesnych ludzi. Brakuje nam czasu na wieczorne wyjścia, coraz więcej pracujemy zdalnie. Jeśli Ty także rozważasz założenie swojego profilu na portalu randkowym, to do dzieła! Pamiętaj tylko o kilku bardzo ważnych zasadach, które przybliżamy w naszym poradniku.

Szczerość to podstawa

Wiele osób nadal popełnia klasyczny błąd polegający na dodawaniu sobie cech, które zostały zmyślone. Nieszczery, fantazyjny opis może zwiększyć zainteresowanie profilem, ale nie łudź się, że na dłuższą metę uda Ci się ukryć prawdę. Znacznie rozsądniej będzie więc opisać swoją osobę w sposób szczery. Na pewno znajdzie się ktoś, komu odpowiada Twój charakter, przyzwyczajenia, oczekiwania oraz oczywiście wygląd.

Dokładnie opisz swoje preferencje

Kolejną istotną kwestią jest to, aby możliwie jak najprecyzyjniej określić cechy osoby, której się szuka. Daruj sobie ogólnikowe, romantyczne stwierdzenia. Jeśli na przykład marzysz o tym, aby znaleźć partnerkę, która uwielbia Gwiezdne Wojny, to po prostu o tym napisz. Nie ulegaj presji znalezienia kogokolwiek, nawet jeśli w tym momencie mocno doskwiera Ci samotność.

Daj sobie czas

Nie możesz z góry zakładać, że w kilka dni po założeniu profilu otrzymasz dziesiątki propozycji i będziesz mógł przebierać w kandydatkach na Twoją życiową partnerkę. Owszem, prawdopodobnie pojawi się sporo wiadomości, ale niestety duża część z nich będzie fałszywa (portale randkowe są regularnie wykorzystywane przez różnych naciągaczy i oszustów). Znalezienie kogoś, z kim naprawdę chcesz się umówić, potrafi zająć tygodnie czy nawet miesiące. Cierpliwość jest zatem wskazana.

Nie spiesz się z pierwszą randką

To również bardzo ważna zasada. Gdy już uda Ci się nawiązać kontakt z kobietą, która sprawia wrażenie wręcz ideału, to zacznij od rozwijania tej znajomości przez Internet. Porozmawiajcie na randkowym czacie, wymieńcie się mailami, polubcie się na Facebooku. Musisz stopniowo poznawać tę osobę, aby mieć pewność, że warto się z nią umówić osobiście. Dzięki temu możesz uniknąć rozczarowań „w realu”. 

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.