Zimowa czapka do eleganckiej stylizacji – jakie masz opcje do wyboru?

Remigisz Szulc
11.03.2021

 Każdy elegancki mężczyzna wielokrotnie stawał przed dylematem: czy przedłożyć swoje zdrowie i komfort nad wygląd? Przedmiotem tych rozważań oczywiście jest czapka. Nie brakuje panów, którzy nawet w tęgi mróz nie chronią głowy przed wychłodzeniem, aby prezentować się bardzo elegancko. Na szczęście to wcale nie jest konieczne. Sprawdź, jakie zimowe czapki dobrze pasują nawet do wytwornych stylizacji.

Cyklistówka

Na początek coś dla fanów mody retro. Cyklistówki wciąż są bardzo modne, a przede wszystkim w dobrym guście. To czapka z charakterystycznym guzikiem na samym szczycie. Spokojnie możesz ją założyć do eleganckiego płaszcza i prezentować się bardzo stylowo.

Driving cap

W Polsce częściej stosuje się nazwę kaszkiet. Jest to klasyczne, bardzo męskie i eleganckie nakrycie głowy, które świetnie sprawdzi się, jako dopełnienie oficjalnej stylizacji. Pamiętaj jednak, aby zawsze bardzo dokładnie dobrać kaszkiet do kształtu i wielkości głowy. Nie może on się przesuwać czy przekręcać, a tym bardziej spadać podczas energicznego ruszania szyją. Najlepszym wyborem będzie kaszkiet z wełnianej flaneli, tweedu lub wysokiej jakości bawełny.

Pilotka

Mogłoby się wydawać, że taki rodzaj nakrycia głowy nie ma nic wspólnego z elegancją, ale jest dokładnie odwrotnie. Czapka pilotka również może stanowić atrakcyjne dopełnienie zimowej stylizacji, zwłaszcza jeśli preferujesz nieco nonszalancki styl casualowy. To świetny wybór do skórzanej kurtki, krótkiego płaszcza czy kurtki z modnym pikowaniem.

Beret baskijski

Bardzo eleganckie nakrycie głowy, które polecamy szczególnie tym panom, którzy tworzą mocno oficjalną stylizację. Beret baskijski bez problemu możesz założyć na drogę do teatru, opery czy na galę lub ważną imprezę wieczorową.

Uszatka

Największą zaletą tego nakrycia głowy jest fakt, iż znakomicie chroni przed zimnem – także uszy. Taką czapkę śmiało możesz założyć do eleganckiej stylizacji, w tym do wełnianego płaszcza. Zwróć tylko uwagę na dopasowanie kolorystyczne oraz na to, żeby uszatka nie zawierała żadnych elementów ozdobnych, jak zamki, napisy, printy etc.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.