Zmywarka dla samotnego faceta. Jaki model powinieneś wybrać?

Krzysztof Jagielski
24.02.2022

Zmywarka to niezbędny sprzęt dla rodziny, ale czy na pewno dla singla? Można do tego różnie podchodzić, natomiast jedno jest pewne: zmywarka bardzo ułatwia życie i oszczędza mnóstwo czasu, na którego nadmiar na pewno nie narzekasz. Jeśli właśnie rozglądasz się za zmywarką, która spełni oczekiwania samotnego faceta, to sprawdź, na co warto tutaj zwrócić szczególną uwagę.

Liczba kompletów naczyń

Nie potrzebujesz bardzo pojemnej zmywarki, natomiast dobrze by było, aby dało się w niej pomieścić około 10-12 kompletów naczyń. Jest to szczególnie ważne w sytuacji, gdy często przyjmujesz w domu gości. Szukaj więc zmywarki w rozmiarze 40 centymetrów o jak największej pojemności.

Długość programu ekonomicznego

Program ekonomiczny to ten, z którego prawdopodobnie będziesz najczęściej korzystać. Wadą jest tutaj to, że zwykle program ten jest też najdłuższy. U niektórych producentów trwa on nawet powyżej 4 godzin, co zakrawa już na absurd. Dlatego szukaj zmywarki, która będzie nie tylko oszczędna, ale też szybka. Takim przyzwoitym wynikiem jest umycie kompletu naczyń w czasie około 3 godzin.

Cicha praca

Jeśli mieszkasz sam, to nie występuje u Ciebie problem tzw. hałasów domowych. Tym bardziej warto rozejrzeć się za możliwie najcichszą zmywarką w dostępnym budżecie. Dzięki temu po włączeniu urządzenia nadal będziesz mógł komfortowo oglądać telewizję czy po prostu pójść spać. Naprawdę ciche zmywarki generują hałas na poziomie tylko około 40 dB.

Funkcja opóźnionego startu

Jest to bardzo przydatna funkcja dla singla, ponieważ dzięki niej możesz wymusić, aby zmywarka rozpoczęła program na przykład na 3-4 godziny przed Twoim powrotem do domu. Będziesz mieć zawsze czyste naczynia.

Połowa załadunku

Bardzo ważna funkcja z punktu widzenia samotnego faceta, który nie produkuje dużej ilości brudnych naczyń. Jeśli zmywarka jej nie posiada, to może dojść do sytuacji, w której będziesz gromadzić naczynia przez dłuższy czas, co spowoduje ulatnianie się nieprzyjemnych zapachów ze zmywarki oraz może skutkować tym, że w pewnym momencie zabraknie Ci naczyń. Dlatego szukaj modelu z funkcją połowy załadunku.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.