Żona marudzi na męski wypad? Tak ją przekonasz

Antoni Kwapisz
26.03.2021

Męskie wypady są super – chyba każdy facet, który choć raz był na takim wyjeździe, zgodzi się z tymi słowami. Problem zaczyna się jednak w momencie, gdy jesteś już w związku i masz obowiązki rodzinne. Wówczas musisz nieco przyhamować i liczyć się ze zdaniem żony czy partnerki. Jeśli na wieść o szykującym się męskim wypadzie zaczyna ona kręcić na to nosem, nie zaogniaj sytuacji i podejdź do sprawy analitycznie. W jaki sposób ją przekonasz? Wykorzystaj te wskazówki.

Zaproponuj jej kobiecy wypad

Metoda „coś za coś” świetnie sprawdza się w relacjach rodzinnych. Twoja żona może marudzić na kolejny męski wypad, bo sama nie ma czasu i okazji, aby urządzić sobie podobny wyjazd z przyjaciółkami. Wyjdź więc z inicjatywą i zaproponuj jej, żeby wybrała sobie termin, a Ty nie będziesz mieć nic przeciwko. Możesz nawet zadeklarować dołożenie się do wyjazdu, dzięki czemu żona będzie mogła sobie pozwolić na spędzenie weekendu np. w luksusowym centrum SPA.

Wybierz taki termin, który nie koliduje z jej planami

Bardzo ważne jest to, abyś nie przedkładał męskiej przyjaźni nad relacje rodzinne – a przynajmniej nie dawał tego odczuć swojej żonie. Jeśli wiesz, że w danym terminie zaplanowała ona np. zrobienie dużych zakupów lub od dawna prosiła Cię o pomalowanie ścian w sypialni, to lepiej nie wchodź z nią w konflikt z tak błahego powodu. Przełóż męski wypadki na taki czas, w którym oboje nie macie żadnych wspólnych planów.

Przedstaw jej uczestników wypadu

Jeśli Twoja żona ich nie zna, to czas najwyższy to zmienić. Oczywiście zakładamy, że sobie ufacie, jednak dla świętego spokoju (żony) warto zorganizować krótkie zapoznanie – na przykład zaprosić kolegów do domu na piwo czy wspólnie wybrać się do restauracji/klubu.

Obiecaj, że następny wolny weekend będzie tylko dla Was

Nawet bardzo wyrozumiałe żony w głębi duszy są zawiedzione, gdy mężczyzna po raz kolejny wybiera się na męski wypad, ale jednocześnie nigdy nie wychodzi z inicjatywą fajnego spędzenia weekendu tylko we dwoje. Czas najwyższy to zmienić – o ile oczywiście tak wygląda to w Twoim związku. Złóż jasną deklarację: teraz jedziesz na męski wypad, ale kolejny wolny weekend spędzacie razem, urządzając sobie np. romantyczny sobotni wieczór, wybierając się do restauracji, a może organizując sobie krótki wyjazd w góry, nad morze etc. Pamiętaj tylko, aby dotrzymać słowa!

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.