Żona urządza Wasz nowy dom? Te obszary zostaw dla siebie

Krzysztof Jagielski
15.01.2019

Schemat wygląda tak: gdy przychodzi do wykończenia domu lub mieszkania, facet woli zostawić to wszystko na głowie swojej partnerki, by nie musieć podejmować tysiąca decyzji i uzupełniać swojej wiedzy na temat zasad zestawień kolorystycznych. Efekt może być świetny, ale z drugiej strony jest wielce prawdopodobne, że kobiece wybory nie do końca spodobają się jej partnerowi. Dlatego dobrze radzimy: zaangażuj się w proces urządzania wspólnego gniazdka. Szczególnie dotyczy to tych kilku typowo męskich obszarów.

Ściana telewizyjna

Tutaj każdy facet ma szerokie pole do popisu. Ściana telewizyjna jest ważnym elementem salonu, dlatego odciąż swoją partnerkę i zajmij się jej zaprojektowaniem we własnym zakresie. Zacznij od zdecydowania, czy inwestujecie w zakup nowego telewizora – jest to bardzo ważne, ponieważ układ ściany zależy od rozmiaru danego modelu. Zaplanuj też rozmieszczenie gniazdek oraz poprowadzenie przewodów głośnikowych (dobrze będzie schować je w ścianie).

Na sam koniec zdecyduj, jak ma wyglądać zabudowa RTV. Możesz postawić na zwykłą szafkę lub zamówić mebel u stolarza. Coraz popularniejsze jest też wykonywanie zabudów z płyt kartonowo-gipsowych, co wygląda bardzo nowocześnie i fajnie sprawdza się na co dzień.

Kominek

Tutaj nie ma siły: musisz się zaangażować w wybór kominka oraz jego obudowy, ponieważ męskie podejście będzie bardzo przydatne. Zacznij od ustalenia mocy wkładu kominkowego. Jeśli zamierzacie rozpalać kominek od święta, to nie ma sensu inwestować w duży wkład, skoro i tak nie wykorzystacie jego potencjału.

Jeśli nie macie dzieci lub są już dość duże, możecie rozważyć wybór pieca wolnostojącego lub popularnej kozy. Wygląda to bardzo efektownie, ale ma sens jedynie w sytuacji, gdy nie istnieje ryzyko poparzenia się malucha.

Garaż

To męskie królestwo, dlatego jego urządzanie powinno spaść na Twoje barki. W zależności od tego, jak duży jest garaż, możesz zaplanować w nim mały warsztat lub zwykłe półki na różnego rodzaju drobiazgi. Koniecznie pamiętaj o wydzieleniu miejsca na składowanie opon – świetnie nadaje się do tego np. niewielki strych, który może powstać nad stanowiskami dla samochodów. Jeśli lubisz grzebać przy aucie, rozważ zlecenie wybudowania kanału.

Garderoba

To być może jest dla Ciebie zaskoczenie, ale uwierz – powinieneś mieć głos przy urządzaniu wspólnej garderoby. W końcu sam też będziesz z niej na co dzień korzystać. Jeśli zostawisz to partnerce, to istnieje duże ryzyko, że prędzej czy później dostaniesz szału nie mogąc znaleźć ubrań do pracy czy dodatków do stylizacji.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.