Monocykle elektryczne - nowy hit na ulicach

Mariusz Siwko
29.11.2022

Wydawać by się mogło, że poruszanie się na jednym kole jest niemożliwe. Jednak współczesna technologia nie zna takiego sformułowania jak "niemożliwe". To właśnie dlatego aktualnie można zakupić monocykl elektryczny. Oto urządzenie, które posiada napęd elektryczny, ułatwiający poruszanie do przodu. To naprawdę duży krok naprzód. Czym są tak naprawdę monocykle elektryczne?

Kompaktowy monocykl elektryczny

Elektryczny monocykl to kompaktowe i komfortowe urządzenie, które staje się coraz bardziej popularne w użytku. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii konsumenci zyskują jednokołowy pojazd. Jego sterowanie możliwe jest przy pomocy akcelerometru i żyroskopu. Monocykl elektryczny ma na ogół ok. 50 cm wysokości, jak również długości. Jego szerokość na ogół nie przekracza 20 cm. Aczkolwiek, wszystko zależne od tego, z jakim dokładnie urządzeniem ma się na ogół do czynienia. Przykładowa oferta monocykli dostępna jest na stronie eunicycles.eu. 

Monocykle elektryczne - zalety

Oto pojazdy z napędem elektrycznym, które na początku cieszyły się dużą popularnością wśród młodych ludzi. Teraz jednak się to zmieniło. Z jednokołowców z silnikiem elektrycznym korzystają także bardzo chętnie dorośli. Czy warto kupić takie urządzenie? Lista zalet monocyklów może być czynnikiem decydującym dla tych osób, które jeszcze wahają się kupić do urządzenie. Mówiąc o korzyściach, należy wspomnieć o:

 • możliwość użytkowania przez dzieci, jak również przez dorosłych,
 • elektryczne monocykle dostępne są w różnych wersjach, dzięki czemu można dopasować go do swoich potrzeb,
 • możliwość wykorzystania nawet do zabawy - ale pod nadzorem, w szczególności, jeżeli chodzi o dzieci,
 • możliwość uniknięcia korków w wielkich miastach,
 • niewielkie gabaryty, dzięki czemu istnieje również możliwość zabrania je na wakacje,
 • wykonane z solidnych materiałów.

Jak wybrać elektryczne monocykle?

Rynek technologiczny pod tym względem mocno się rozwija. Decydując się na wybór tego urządzenia, należy pamiętać o takich czynnikach jak:

 • maksymalny zasięg jazdy,
 • maksymalna prędkość,
 • wygląd zewnętrzny,
 • temat baterii litowo jonowych,
 • wysuwana rączka,
 • koło - z jakich materiałów jest wykonane.

Nie można również zapomnieć o mocy silnika. Czy będzie można poruszać się w promieniu kilkudziesięciu kilometrów, czy też nie?

Mówi się o różnych modelach monocykli, które popularne są wśród wielu użytkowników. Warto przeczytać rekomendacje innych osób, ponieważ dzięki temu będzie można dowiedzieć się m.in. czy nowy model monocykla jest w stanie spełnić oczekiwania.

Z elektrycznymi jednokołowcami będzie można spotkać się coraz częściej na polskich ulicach. Będą one cieszyć się coraz większą popularnością, ponieważ zaliczyć je można również do ekologicznych środków komunikacji.

Artykuł partnera.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.