Twoja żona chce lecieć na wakacje z koleżanką? Nie oponuj!

Marek Szydełko
14.11.2022

Wakacje osobno to w naszym społeczeństwie wciąż dość kontrowersyjny temat. Przyjęło się, że małżeństwo, zwłaszcza z dziećmi, musi spędzać urlop razem. Czasy się jednak zmieniają i szczególnie coraz więcej kobiet nieśmiało rozważa wakacyjny wyjazd np. z koleżankami. Twoja żona właśnie Ci o tym powiedziała? Nie reaguj nerwowo i nie stawiaj weta. Dlaczego? Oto kilka argumentów.

Odpoczniecie od siebie

Podstawowym powodem, dla którego warto zgodzić się na samotny wyjazd żony, jest potrzeba wpuszczenia odrobiny powietrza do Waszego związku. Nie ważne, jak zgranym jesteście małżeństwem – na pewno okresowo czujecie, że macie siebie dosyć, jesteście sobą znudzeni i musicie mieć czas, aby się za sobą stęsknić. Taki wyjazd może być ku temu idealną okazją.

Będziesz mieć argument za zorganizowaniem męskiego wyjazdu

Pomyśl praktycznie: jeśli sam od czasu do czasu myślisz o tym, aby wybrać się gdzieś z kolegami, to teraz nic już nie stanie Ci na przeszkodzie. Będziesz mieć pełne prawo do rewanżu. Nie rób żonie wyrzutów z powodu planowania wakacji z koleżanką, jednocześnie już rozglądając się za jakimś męskim wyjazdem, na przykład w góry, na ryby czy po prostu imprezowanie w jakimś atrakcyjnym mieście.

Należy jej się trochę czasu tylko dla siebie

Na co dzień pewnie tego nie dostrzegasz, natomiast gdy się nad tym zastanowisz, to pewnie dojdziesz do wniosku, że jednak to Twoja żona jest bardziej zaangażowana w ogarnianie spraw domowych, opiekę nad dziećmi i załatwianie tysiąca innych tematów. Szczególnie łączenie pracy z obowiązkami domowymi jest szalenie męczące i na dłuższą metę może powodować frustrację.

Skoro żona wpadła na pomysł wyjazdu z koleżanką, to najwyraźniej czuje potrzebę wyrwania się z domu. Stawiając weto niczego nie osiągniesz, a tylko pogorszysz sytuację i wywołasz konflikt rodzinny, który nikomu nie jest potrzebny.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.