Gadżety motoryzacyjne uwielbiane przez facetów. Są synonimem obciachu!

Mariusz Siwko
23.10.2018

Wiadomo, że samochód to oczko w głowie niejednego mężczyzny. Lubimy dbać o swoje cztery kółka, nie szczędzimy też pieniędzy na doprowadzenie ich do niemal perfekcyjnego stanu. Ta platoniczna miłość zaowocowała pojawieniem się na rynku wielu gadżetów motoryzacyjnych, które choć cieszą się duża popularnością wśród facetów, to są także uznawane za wyjątkowo obciachowe. Kilka z nich wymieniamy w naszym poradniku.

Pokrowce na fotele

W latach 90. miał je niemal każdy Polonez czy duży Fiat. I choć tapicerki we współczesnych samochodach są o niebo trwalsze i ładniejsze, to nadal wielu właścicieli ma niezrozumiały sentyment do pokrowców. Owszem, czasami pozwalają one ukryć niedoskonałości foteli i tylnej kanapy, ale niestety są przy tym strasznie obciachowe. Zwłaszcza, jeśli występują w uniwersalnym rozmiarze, przez co fatalnie układają się na oryginalnej tapicerce, marszczą się i zsuwają odsłaniając nieestetyczne gumki. Koszmar!

Skóra ekologiczna na kierownicy

Oryginalny materiał, którym zostało wykończone koło kierownicy, z reguły jako pierwszy zdradza stopień wyeksploatowania pojazdu. Część właścicieli samochodów stara się to zamaskować, stosując okropne nakładki ze skóry ekologicznej. Ani to dobrze nie wygląda, ani nie jest zbyt bezpieczne, ponieważ taka „ozdoba” może się zsunąć w krytycznej sytuacji i uniemożliwić kierowcy zapanowanie nad samochodem. Jeśli koło kierownicy w Twoim aucie jest już mocno sfatygowane, zainwestuj w usługę profesjonalnego obszywania prawdziwą skórą.

Nieśmieszne naklejki i ramki tablic rejestracyjnych

Swego czasu zapanowała na nie wielka moda, która dziś jest już mocno nieaktualna, ale to i tak nie powstrzymuje części kierowców przed „ozdabianiem” swoich samochodów tego typu gadżetami. Może i kogoś bawią hasła w stylu „Moje drugie auto to Ferrari” czy „Wal śmiało, samochód teściowej”, ale trudno uznać to za szczyt poczucia humoru. Poza tym takie ramki i naklejki bardziej szpecą niż zdobią auto.

Pseudo ksenony

Lampy ksenonowe prezentują się bardzo efektownie, a do tego znacznie zwiększają widoczność na drodze. Mówimy tutaj jednak o oryginalnych akcesoriach, a nie o tanich żarówkach z marketu czy portalu aukcyjnego. W tego typu ozdóbkach gustują głównie posiadacze tanich, wiekowych samochodów. Problem w tym, że tzw. pseudo ksenony są bardzo niebezpieczne, ponieważ mogą oślepiać innych kierowców. Tanie żarówki niskiej jakości przyspieszają również zużycie lamp samochodowych. Poza tym prezentują się naprawdę obciachowo.

Jeśli masz w swoim samochodzie tego typu gadżety, szybko się ich pozbądź. Zwłaszcza, jeśli planujesz wkrótce sprzedać auto. Jest mało prawdopodobne, aby podobne „ozdóbki’ zwiększyły zainteresowanie pojazdem wśród potencjalnych nabywców.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.