Aktywność we dwoje? Oto sporty, które możesz uprawiać z partnerką

Antoni Kwapisz
07.08.2023

Oboje czujecie, że musicie zacząć więcej się ruszać, zrzucić zbędne kilogramy i bardziej zadbać o swoje ciała? Bądźcie dla siebie motywacją i zacznijcie uprawiać sport we dwoje. Możesz zaproponować partnerce kilka form aktywności idealnych dla par. Mamy dla Ciebie kilka inspiracji.

Siłownia

Wspólne chodzenie na siłownię jest o tyle dobrym pomysłem, że będziecie się wzajemnie napędzać do osiągania coraz lepszych wyników i rzeźbienia sylwetki. Oczywiście dobierajcie obciążenia adekwatne do możliwości organizmu. Super będzie zacząć od odbycia kilku treningów z trenerem personalnym.

Nordic walking

Jeśli macie duże zaległości treningowe i nadwagę, to proponujemy zacząć od nordic walking, czyli spacerowania z kijkami. Jest to dużo bezpieczniejsza forma aktywności niż bieganie. Nordic walking można uprawiać wszędzie, również w dużym mieście.

Rower

Jazdę na rowerze można uprawiać praktycznie przez cały rok, łącząc trening z walorami krajoznawczymi. Dzięki wspólnym wycieczkom rowerowym odkryjecie uroki regionu, w tym miejsca, o których istnieniu wcześniej nie mieliście pojęcia.

Pływanie

Bezpieczny sport, który jest idealnym wyborem dla osób mających problemy z kręgosłupem. Wspólne pływanie daje sporo frajdy, zwłaszcza wtedy, gdy trening zakończycie relaksem w jacuzzi czy w saunie parowej.

Gimnastyka

Niepozorna gimnastyka to świetna forma aktywności, przede wszystkim bardzo bezpieczna dla organizmu i minimalizująca ryzyko kontuzji. Gimnastykować możecie się np. wieczorem, oglądając serial. Zaproponuj też partnerce codzienne gimnastykowanie się po przebudzeniu.

Tenis

Nie trzeba być super tenisistą, aby czerpać przyjemność z uprawiania tego sportu. Wystarczą dwie rakiety, kilka piłek i kort, który można wynająć np. na dwie godziny. Wspólna gra w tenisa daje olbrzymią satysfakcję, a przy tym stanowi spory wysiłek dla organizmu.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie