Dbaj o siebie nie tylko we własnej łazience! 5 miejsc, które powinien regularnie odwiedzać facet

Antoni Kwapisz
15.05.2017

Czasy, gdy od zadbanego faceta wymagało się co najwyżej ogolonej twarzy i równego przedziałka na głowie dawno minęły. Współcześni panowie, nawet ci z nadmiarem testosteronu, przykładają dużą wagę do swojego wyglądu. Sprzedaż męskich kosmetyków rośnie znacznie szybciej niż damskich, a na rynku pojawia się coraz więcej gadżetów przeznaczonych typowo do ciała faceta. Jednak zabiegi, które przeprowadzasz samodzielnie w łazience, nie wystarczą. Oto 5 miejsc, które powinieneś regularnie odwiedzać, jeśli chcesz uchodzić za naprawdę zadbanego.

  1. Gabinet stomatologiczny – podstawa, o której jednak większość z nas zapomina. Efekty są opłakane, bo okazuje się, że ponad 90% Polaków ma próchnicę! To z kolei oznacza brzydki zapach ust i całą listę problemów w obrębie jamy ustnej. Sprawa jest prosta: chcesz być zadbany? Nie unikaj dentysty i odwiedzaj go co najmniej raz na pół roku.
  2. Kosmetyczka – facet u kosmetyczki? To już nikogo nie szokuje. Wielu mężczyzn regularnie odwiedza salony kosmetyczne i to nie tylko po to, aby zadbać o paznokcie, ale także wyregulować brwi, nawilżyć cerę czy wydepilować to i owo. Oczywiście nikt nie każe Ci zamieszkać w gabinecie kosmetycznym, ale jedna wizyta w miesiącu jest jak najbardziej wskazana.
  3. Fryzjer – jasne, że każdy chodzi do fryzjera, ale pytanie brzmi: jak często tam zaglądasz? No właśnie. Przeciętny Polak chodzi do fryzjera co 2-3 miesiące, a to zdecydowanie zbyt rzadko. Salon fryzjerski powinno się odwiedzać raz w miesiącu. W przeciwnym razie możesz zapomnieć o zadbanej fryzurze. Poza tym piękne, równo przycięte włosy są jednym z najważniejszych atrybutów mężczyzny i Twoją naturalną ozdobą.
  4. Golibroda – do Polski po wielu latach wróciły słynne barber shopy, co stało się na fali mody na noszenie zarostu. Co prawda gęsta broda nie jest już szczytem hipsterstwa, ale nadal wielu panów nosi zarost dla wygody i dobrego samopoczucia. Broda jest bardzo męska, część kobiet za nią szaleje, jednak pamiętaj o ważnej kwestii: zarost musi być zadbany, równo przystrzyżony i miękki (to osiągniesz dzięki specjalnym kosmetykom do brody). Dlatego jeśli nosisz zarost, koniecznie poszukaj profesjonalnego golibrody w swojej okolicy.
  5. Siłownia – lub jakiekolwiek inne miejsce, w którym możesz zadbać o swoje mięśnie, zrzucić oponkę z brzucha i po prostu poczuć się o wiele lepiej. Uprawianie sportu to świetny sposób na stres, zmęczenie psychiczne i oczywiście poprawienie kondycji organizmu. Siłownia jest o tyle fajna, że można z niej korzystać przez cały rok i pięknie wyrzeźbić ciało, o czym marzy większość facetów.

Teoria zaliczona. Pora przejść do zajęć praktycznych, czyli poszukania tych miejsc w okolicy i umówienia się na pierwszy wizyty. Przekonasz się, że naprawdę było warto!

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.