Dzień cardio na siłowni – z których maszyn warto skorzystać?

Remigisz Szulc
24.05.2023

Na siłownię chodzi się nie tylko po to, aby zbudować ładną masę mięśniową, ale również zrzucić zbędne kilogramy i poprawić ogólną wydolność organizmu. Bardzo pomagają w tym maszyny cardio, do których zwykle jest swobodny dostęp. Warto przeznaczyć osobny dzień treningowy właśnie na ćwiczenia cardio. W tym artykule podpowiadamy, które maszyny są szczególnie godne polecenia.

Bieżnia

Co ważne, bieżnia jest przeznaczona nie tylko do biegania, ale również szybkiego marszu czy chodzenia pod górę – wystarczy wprowadzić odpowiednie parametry i dopasować intensywność treningu do swoich możliwości fizycznych. Trening na bieżni stanowi świetną rozgrzewkę przed dalszymi ćwiczeniami, również siłowymi.

Rower stacjonarny

Niepozorny rower stacjonarny również fajnie sprawdza się w ramach treningu kondycyjnego. Jeśli nie lubisz biegać lub masz problemy ze stawami kolanowymi, to rower może być lepszym wyborem dla Ciebie.

Ergometr

Czyli popularny wioślarz. Jest to maszyna, na której można zrobić pełnoprawny trening cardio. Pozwala utrzymać wysokie tętno, świetnie wzmacnia mięśnie ramion, barków i klatki piersiowej, a przede wszystkim pleców.

Orbitrek

Niezastąpiony podczas intensywnego treningu cardio. Orbitrek angażuje większość partii mięśniowych, w tym tych, na których najbardziej zależy mężczyznom – klatki piersiowej i obręczy barkowej.

Schody treningowe

To coraz częściej widywane urządzenie w dobrych siłowniach, które jest rozwinięciem idei steppera. Schody treningowe mogą wycisnąć z Ciebie siódme poty, mając bardzo pozytywny wpływ na układ sercowo-naczyniowy, przy okazji pomagając w spalaniu tłuszczu i rzeźbieniu mięśni nóg oraz pośladków.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie