Dzwoneczki, okrągłe, a może smukłe? Poznaj 9 typów kobiecych piersi!

Jerzy Biernacki
27.12.2016

Naukowcy zajmują się różnymi rzeczami, czasami tak absurdalnymi, że boli głowa. Jednak niektóre wyniki ich badań bywają naprawdę interesujące. Mamy taki przykład. Uczeni z jednego z amerykańskich uniwersytetów wzięli na warsztat... kobiece piersi. I wyróżnili ich rodzaje. Brzmi ciekawie? W takim razie zaczynamy.

  1. Piersi atletyczne – są dość małe i płaskie. Nie zawierają dużo tkanki tłuszczowej, tworzą je przede wszystkim mięśnie. Mają szeroki rozstaw, przypominający trochę męską klatkę piersiową. Takie piersi są bardzo charakterystyczne dla kobiet wyczynowo uprawiających sport.
  2. Luźne – bardzo popularny typ piersi, których znakiem rozpoznawczym są sutki skierowane do dołu. Piersi sprawiają wrażenie obwisłych i bardzo miękkich. Przypominają balon napełniony wodą.
  3. Asymetryczne – nie ma kobiety, która miałaby obie piersi o identycznym kształcie (poza tymi, które poddały się operacji plastycznej). Jednak w niektórych przypadkach asymetryczność piersi jest widoczna gołym okiem. Jedna pierś jest po prostu znacznie mniejsza od drugiej.
  4. Dzwoneczki – cechą charakterystyczną jest to, że piersi wyraźnie rozszerzają się u dołu. Są też jędrne i mają znaczny rozmiar. Nic dziwnego, że to jeden z najbardziej lubianych przez facetów typów.
  5. Wschód-Zachód – jak łatwo się domyślić są to piersi, które wyraźnie się „rozjeżdżają”, a ich sutki są skierowane w przeciwnych kierunkach. Wbrew pozorom to bardzo częsty typ, ale niezbyt lubiany przez mężczyzn.
  6. Okrągłe – mieć takie piersi to wyjątkowe szczęście. Mają idealny kształt i znaczny rozmiar. Pięknie się układają, nawet bez odpowiedniego stanika. Niestety, to ideał, który trafia się wyjątkowo rzadko. Najczęściej jest dziełem nie Matki Natury, ale Pana Doktora.
  7. Układ boczny – piersi są od siebie wyraźnie oddalone, ale nie tak mocno skierowane w przeciwne strony, jak w przypadku typu Wschód-Zachód. Są też znacznie pełniejsze. Faceci za nimi szaleją!
  8. Smukłe – mają niewielki rozmiar, są szersze u nasady. Sutki są osadzone bardzo nisko. Nic szczególnego.
  9. I znowu łzy – piersi bardzo podobne do okrągłych, jednak są wyraźnie niżej osadzone. Prezentują się przepięknie i są wręcz stworzone do stanika typu push-up. To dość częsty typ, za którym faceci szaleją.

Dla większości facetów fakt, że występuje tak wiele rodzajów piersi, może być dużym zaskoczeniem. Od czego jednak są amerykańscy naukowcy? Możemy im tylko podziękować za czujność!

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.