Gdzie kupić żywą choinkę bożonarodzeniową?

Remigisz Szulc
18.12.2023

Zakup choinki zwykle spoczywa na barkach mężczyzny. Wielu panów stawia sobie za punkt honoru znalezienie pięknego, żywego drzewka, które zachwyci całą rodzinę. Masz tak samo? W takim razie koniecznie skorzystaj z naszych wskazówek. W tym artykule podpowiadamy, gdzie kupić naprawdę ładną i długo stojącą choinkę bożonarodzeniową.

Nadleśnictwo

To najlepszy adres, jeśli chcesz kupić żywą choinkę z legalnego źródła. Poszukaj nadleśnictwa, które oferuje możliwość samodzielnego wycięcia drzewka. Nie dość, że zyskasz pewność, iż choinka długo postoi, to jeszcze zorganizujesz super atrakcyjną wyprawę dla rodziny, a na pewno dla dzieci. Rekomendujemy to rozwiązanie!

Mały sklep ogrodniczy

Małe sklepy ogrodnicze często oferują choinki z nadleśnictwa. Owszem, płacisz prowizję pośrednika, natomiast może to być wygodniejsza opcja, jeśli sklep masz za rogiem, a do nadleśnictwa trzeba byłoby jechać kilkadziesiąt kilometrów.

Prywatna plantacja

Tradycyjnie przed świętami uaktywniają się właściciele prywatnych plantacji choinek, którzy oferują drzewka z opcją samodzielnego wycięcia czy nawet wykopania, jeśli chcesz wstawić choinkę do doniczki i na wiosnę zasadzić ją w ogrodzie. Takie choinki często są tańsze niż w sklepie, na straganie, a nawet w nadleśnictwie.

Może od sąsiada?

Dobrym pomysłem wydaje się też zadanie pytania na lokalnej grupie facebookowej, czy ktoś z sąsiadów nie ma do sprzedania choinek z własnego ogrodu. Niektóre osoby pozbywają się drzewek, gdy te są już zbyt wysokie, ekspansywne czy po prostu nie pasują do aktualnej koncepcji ogrodu. Taką choinkę od sąsiada można mieć nawet za darmo czy za przysłowiową czekoladę.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie