Jak pozbyć się zapachu papierosów z ubrań? Sprawdzone sposoby!

Antoni Kwapisz
05.04.2023

Tytułowy problem raczej nie spędza snu z powiek nałogowym palaczom, którzy są przyzwyczajeni do odoru tytoniu. Gorzej z ich niepalącymi partnerami. Należysz do tej grupy i bardzo przeszkadza Ci smród dymu papierosowego na ubraniach męża/partnera? Na szczęście są proste, niedrogie i skuteczne sposoby na pozbycie się problemu. Sprawdź je w naszym poradniku.

Rozwieś ubrania nad miską z parującym octem

To bardzo skuteczny sposób, z którego korzystały już nasze mamy i babcie. Wystarczy wlać do miski kilka butelek octu, dodać wrzącej wody i rozwiesić nad parującą cieczą ubrania przesiąknięte smrodem papierosów. Efekt murowany!

Użyj pudru niemowlęcego

Puder niemowlęcy jest niezwykle chłonny, wiążąc nie tylko wilgoć, ale także nieprzyjemne zapachy. Posyp nim ubranie śmierdzące papierosami i zostaw na kilkanaście minut. Po tym czasie dokładnie wytrzep i wrzuć do pralki. Po odorze tytoniowym nie będzie śladu.

Dodaj sodę oczyszczoną do prania

Soda oczyszczona jest uniwersalnym środkiem czyszczącym, który dobrze sprawdza się również do wywabiania przykrych zapachów. Dodając odrobinę sody do proszku do prania uzyskasz efekt zmiękczenia wody i tym samym włókien ubrań, co ułatwi usunięcie z nich odoru papierosów.

Zainwestuj w parownicę

Jeśli nie ma aktualnie szans na to, aby nakłonić partnera do rzucenia nałogu, to dobrym pomysłem może być zainwestowanie w parownicę do ubrań. Świetnie sprawdza się do odświeżania tkanin, w tym do usuwania przykrych zapachów. Użyj parownicy przed wrzuceniem do pralki ubrań przesiąkniętych dymem papierosowym – efekt będzie w 100% zadowalający.

Na koniec jeszcze jedna wskazówka: nie zgadzaj się na palenie papierosów w domu, nawet na balkonie. W przeciwnym razie odór wniknie nie tylko w ubrania partnera, ale też w domowe tkaniny, zasłony itd., a pozbycie się tego problemu będzie znacznie bardziej czasochłonne.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie