Jak przechytrzyć szpiega i zapobiec utraty wrażliwych danych?

Remigisz Szulc
02.08.2021

Masz podejrzenie, że jesteś ofiarą ataku hakerskiego lub ktoś z Twojego otoczenia szpieguje Twój telefon? Dowiedz się, w jaki sposób należy postępować.

Kto może być zainteresowany Twoimi danymi?

Smartfon to niezwykle bogate źródło prywatnych informacji na nasz temat. Zarówno aplikacje, jak i sam system zbierają nieustannie różnego rodzaju dane dotyczące naszego zachowania czy położenia. Do tego dochodzą liczne pliki przechowywane w pamięci urządzenia – przede wszystkim zdjęcia i nagrania. Wszystkie z tych informacji mają pewną wartość, a w niepowołanych rękach mogą posłużyć do wyrządzenia niemałych szkód.

W pierwszej kolejności warto określić, jakie są potencjalne źródła naruszenia naszej prywatności. Często mamy do czynienia z sytuacjami, w której to nasi najbliżsi są zainteresowani przejęciem kontroli nad naszym telefonem – dzięki temu mogą dokładnie wiedzieć, gdzie jesteśmy i z kim rozmawiamy. Powodów takiego zachowania może być wiele, lecz najczęściej motywacją jest zazdrość w związku. Na tym jednak nie koniec – cyberprzestępcy mogą dążyć do przechwycenia danych logowania do różnych serwisów czy nawet do banku. Utrata prywatności może zatem prowadzić nawet do sporych strat finansowych – to tylko jeden z wielu powodów, by o nią skutecznie zadbać.

Jakie dane mogą trafić do osób trzecich?

Dzięki aplikacjom szpiegowskim osoby, które chcą pozbawić nas prywatności, mogą zyskać dostęp do zatrważającej ilości danych. Mowa tutaj między innymi o naszej lokalizacji, historii połączeń, treści wiadomości czy nawet bieżącej transmisji treści na ekranie. Zhakowany smartfon może również stać się zdalną kamerą i mikrofonem – wówczas szpieg może zobaczyć i usłyszeć to samo, co my. Nawet część takich informacji może wystarczyć, by atak odniósł realny wpływ na nasze życie.

Poradź sobie ze śledzeniem smartfona raz na zawsze

Aby ochronić się przed tego typu działaniami, warto postawić na bezpieczny komunikator. Do najlepszych propozycji w tej kategorii należy UseCrypt Messenger, który zapewnia najwyższy standard szyfrowania wiadomości. W efekcie doskonale sprawdza się jako kanał komunikacyjny dla osób, które podejrzewają, że ktoś może przechwytywać ich wiadomości. Sama aplikacja jest zabezpieczona odrębnym hasłem, a ponadto pliki przechowywane przez komunikator są szyfrowane.

Dlaczego warto wybrać UseCrypt Messenger?

Powyższe funkcje to jeszcze nie koniec zalet komunikatora UseCrypt Messenger. Komunikacja w obrębie aplikacji bazuje na szyfrowaniu HVKM – Hybrid Virtual Key Management. Takie podejście zapewnia skuteczny przepływ informacji bez ryzyka dostępu niepowołanych osób. Złamanie zabezpieczeń jest niezwykle trudne – nasze dane są zatem chronione na bieżąco. UseCrypt Messenger przy uruchomieniu sprawdza, czy nasz smartfon nie padł ofiarą ataku hakerskiego, dzięki czemu możemy stale cieszyć się pełnym bezpieczeństwem. Jeśli aplikacja wykryje, że osoby trzecie mogą mieć dostęp do naszej komunikacji, wiadomość zostanie zablokowana. Co więcej, żadne prywatne informacje o użytkowniku nie są przechowywane na serwerze – trafiają tam jedynie dane konieczne do wykonania bezpiecznego połączenia między użytkownikami UseCrypt Messenger. Opnie na kontrowersyjne tematy, prywatne przemyślenia, dane, hasła – to wszystko będzie bezpieczne.

Artykuł partnera.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie