Jak szybko zakończyć ciche dni w związku?

Jerzy Biernacki
22.02.2021

Ciche dni nie są niczym przyjemnym. Mają to do siebie, że już po kilku dniach milczenia niekoniecznie pamiętacie, o co poszło – zostaje natomiast urażona duma i niepotrzebne dalsze nakręcanie złych emocji. To nikomu nie służy, dlatego nie powinieneś czekać, aż sytuacja sama się naprostuje. Wyjdź z inicjatywą, która pozwoli szybko zakończyć te nieznośne ciche dni. Kilka pomysłów znajdziesz w naszym poradniku.

Zaproś ją na kolację lub ugotuj coś w domu

To podstawa, jeśli chcesz szybko rozwiązać problem i wrócić do zdrowej normalności. Kolacja jest świetną okazją do tego, aby w spokoju porozmawiać, wyjaśnić sobie pewne sprawy i się pogodzić. Ciche dni bardzo często są konsekwencją jakiejś bzdury, dlatego nie ma o co kruszyć kopii. Jeśli oboje nie macie ochoty na wyjście, to po prostu ugotuj coś smacznego w domu i zróbcie sobie kolację w intymnych warunkach.

Wracaj do łóżka!

Ciche dni spowodowały, że śpisz na kanapie w salonie? Twój kręgosłup na pewno błaga, żebyście się już pogodzili! Przedłużanie tego stanu jest kompletnie bez sensu. Zwłaszcza, że spanie osobno utrudnia wyjaśnienie sobie niesnasek i pogodzenie się w najlepszy możliwy sposób – czyli poprzez zbliżenie.

Dlatego już dziś wieczorem wróć do wspólnego łóżka. Na 100% partnerka nie będzie protestować, a wręcz ucieszy się, że wyszedłeś z taką inicjatywą. Pogadajcie, pokrzyczcie na siebie, wyjaśnijcie sobie, o co właściwie poszło, a później przytulcie się. Kolejny ranek przyniesie już normalność.

Powiedz „przepraszam”

To niby nic trudnego, ale sam dobrze wiesz, jak ciężko to słowo przechodzi przez gardło. Jeśli ciche dni są Twoją winą, to schowaj dumę do kieszeni i przy najbliższej okazji przeproś partnerkę za swoje zachowanie. Nie musisz czekać na żadne specjalne okoliczności – możesz przecież napisać jej SMS, zaczepić ją na Messengerze czy Hangoucie, zadzwonić z pracy, wrócić wcześniej do domu. Ważne, żebyś wiedział, za co przepraszasz i podszedł do sprawy poważnie, deklarując zmianę.

Napraw to, przez co się pokłóciliście

Niezależnie od tego, o co właściwie poszło, powinieneś wyeliminować ten zaczyn z Waszego związku. Czasami naprawdę chodzi o drobnostki, takie jak bałaganiarstwo czy zbyt późne powroty do domu, brak czasu dla rodziny etc. W takiej sytuacji zaskocz swoją partnerkę i np. zaplanuj wspólny weekend bez komórki, Internetu i rozmów o pracy.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.